چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ | 20 فوریه 2019

  برگزیده ها

  جنبش محیط‌زیستی دختر نوجوان

  ذهن حساسِ نوجوانان است که هنوز عادت نکرده به مصلحت‌سنجی‌های رایج دنیای سرمایه‌داری و مکتب نوسازی، بنابراین نهضتی را آفریده‌اند که حالا ممکن است پایه‌های تصمیم پدران و مادرانشان در بریتانیا برای جدایی ...

  سرنوشت عامل سگ آزاری دردناک گلستان

  ضارب سگ شکاری که چند روز قبل تصاویرش در فضای مجازی موجب ناراحتی و تشویش اذهان عمومی شده بود با دستور قاضی پرونده در دادگستری کلاله تا رسیدگی به پرونده در بازداشت به سر می‌برد.

  هوای مشهد برای سومین روز در وضع هشدار

  مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:در پی افزایش ناگهانی حجم آلاینده ها از دو روز قبل، کیفیت هوای شهر مشهد در پنجمین روز اسفند ماه در وضعیت هشدار قرار گرفت.

  ماجرای آزادسازی آب کمال صالح به سمت لرستان چه بود؟

  در دیماه سال جاری آزادسازی بخشی از آب سد کمال‌صالح به سمت استان لرستان سوالات و ابهاماتی را برای مردم استان مرکزی بویژه اراک بوجود آورد.

  رییس دانشکده محیط زیست:

  نمایشگاه محیط زیست زیرساخت توسعه پایدار را تقویت می‌‌کند

  رییس دانشکده محیط زیست گفت: با توجه به پتانسیل امسال نمایشگاه بین المللی محیط زیست، قطعا می‌تواند زیر ساخت توسعه اقتصادی سبز کشور را تقویت کند.

  "کریل‌ها" هم منقرض می‌شوند؟

  نتایج ما حاکیست که طی ۴۰ سال اخیر، جمعیت کریل به طور متوسط افت کرده و محیط زیست آن هم خیلی محدودتر شده است. این یعنی باقی موجوداتی که کریل مصرف می‌کنند با دستیابی به این منبع مهم غذایی در رقابت شدیدتر ...

  معاون طبیعی سازمان محیط زیست:

  حمایت دوباره UNDP از یوزایرانی/ پیش‌نویس فاز سوم پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی تدوین شد

  معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین پیش‌نویس سند فاز سوم پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی خبر داد. فاز سوم این پروژه از اواخر سال جاری میلادی آغاز خواهد شد.

  با مدیریت دفتر یونسکو ایران

  برگزاری نشست ایجاد شبکه ملی آموزش محیط زیست در دانشگاه پیام نور

  نشست هم اندیشی در ایده پردازی و مشورت ساختاریافته به منظور ایجاد شبکه ملی آموزش محیط زیست زیر نظر کمیسیون یونسکو ایران در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

  مدیرعامل آبفار استان تهران:

  شبکه جمع آوری تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده به زودی افتتاح می شود

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تهران گفت:به منظور جلوگیری از ایجاد آلودگی های زیست محیطی تصفیه خانه فاضلاب روستای نیکنامده شهرستان شمیران به روش نوین MBBR با قابلیت حذف نیتروژن و فسفر به زود ...

  ۱۲ مشاور پرحاشیه کلانتری در یک سال گذشته چه عملکردی داشته‌اند؟

  همزمان با یک سالگی حضور عیسی کلانتری در جایگاه ریاست سازمان محیط زیست بی مناسبت نیست که در کنار انتشار گزارش عملکرد یکساله، وی با بیانی شفاف دلایل حضور ۱۲ مشاور پر حاشیه و البته شرح اقدام هر یک از ...

  کاشت 300 اصله نهال ، جریمه متخلف زیست محیطی در کرمان

  رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کرمان گفت: باتوجه به حسن ارتباط قانونمند محیط زیست استان با مجموعه قضایی استان، در پرونده دیگری ازجرایم زیست محیطی در شهرستان کرمان رای سبز صادرشد.

  مدیرکل محیط زیست استان مازندارن:

  ۳۳۰ هکتار از میانکاله دود شد

  مدیرکل محیط زیست استان مازندارن با بیان اینکه ۳۳۰ هکتار از میانکاله بر اثر آتش سوزی اخیر سوخت گفت: عامل آتش سوزی میانکاله را انسانی تشخیص داده شده است.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران:

  ماهانه یک واحد محیط بانی جدید در استان تهران تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه تا پایان امسال 9 واحد محیط بانی جدید در استان تهران افتتاح خواهد شد، از اولویت این اداره کل در تجهیز زیرساخت‌های محیط بانی و حفاظت مناطق خبر داد.

  مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران اعلام کرد

  شایعه انتقال موش‌های زنده به پایتخت توسط شرکت‌های پیمانکاری

  مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران گفت: انتقال موش‌های زنده به پایتخت توسط شرکت‌های پیمانکاری شایعه است.

  مدیرکل محیط زیست استان تهران:

  نیمی از ۶ هزار اتوبوس شهری تهران فرسوده است/ سهم امسال تهران از اتوبوس شهری حدود ۲ هزار خودرو

  مدیرکل محیط زیست استان تهران برای جلوگیری از آلودگی هوا گفت: در حال حاضر بیش از ۳ هزار اتوبوس شهری تهران فرسوده هستند که برای رفع آلودگی هوا علاوه بر اینها باید از تردد خودروهای سرویس اداره‌جات و ارگا ...

  در گفت‌وگو با فارس

  «خانواده دکتر ماهان» موضوع جدیدی دارد/ تصویربرداری 2 ماه دیگر به پایان می‌رسد

  کارگردان سریال «خانواده دکتر ماهان» گفت: داستان این سریال پیرامون محیط بانان و کسانی است که در حوزه محیط زیست کار می‌کنند و مسئله امروز جامعه است. نکته‌ای که هم از سوی مدیران و هم از سمت مردم مورد بی ...

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور:

  آ‌تش‌سوزی هورالعظیم صددرصد عمدی بود/ رتبه اول را در فرسایش آب و خاک در دنیا داریم

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، گفت: اگر محیط زیست به قانون عمل کند باید 80 درصد صنعت کشور در حوزه‌های مختلف تعطیل شود.

  ۷۰ درصد زباله تبریز به صورت غیر اصولی دفن می شود

  معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: 70 درصد دفن زباله در کلان شهر تبریز به صورت دفن سنتی و غیر اصولی انجام می شود.

  آخرین اخبار

  طراحی و تولید: سرومدیا