سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ | 25 ژوئن 2019
کد خبر ۱۴۰۸۸۹ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۶
رنجبرزاده در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد

لزوم حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی/ باید ظرفیت خودمان را ارتقاء دهیم

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: اینکه ما ابتدا به ساکن برای بهبود شرایط اقتصادی به سمت کشورهای غرب و شرق برویم یک نوع تکدی‌گری است و هیچوقت با این تکدی‌گری نمی‌توان در کشور توسعه اقتصادی ایجاد کرد.

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر لزوم حل مشکلات اقتصادی کشور با تکیه بر توان داخلی گفت: هیچ کشوری برای ارتقاء موقعیت اقتصادی خود در مرحله اول در تلاش برای وابسته شدن به کشورهای دیگر نبوده است و هیچ کشوری نبوده که توفیقاتی در حوزه اقتصادی داشته باشد در حالیکه کشورهای دیگر برایش گشایشی را ایجاد کرده باشند. هر کشوری توفیقاتی در این عرصه داشته بر توان داخلی خود تکیه کرده است.

وی افزود: زمانیکه انگیزه قوی برای خدمت در میان مسئولین وجود نداشته باشد و از طریق کشورهای غرب و شرق مسیر پیشرفت را بخواهیم طی کنیم توفیقی حاصل نخواهد شد و این مسیر مسیری انحرافی است که ره به جایی نمی‌برد و تنها ثمری که برای ما دارد عقب‌افتادگی است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهارداشت: نباید توفیقات اقتصادی کشور را در چه برجام و چه هر آنچه که در ورای مرزهای این کشور است جست‌وجو کرد و باید به جای این کار توانایی‌های داخلی را ارتقا داد و از ظرفیت بزرگ نیروی انسانی که در اختیار داریم استفاده و آن را ساماندهی کنیم.

رنجبرزاده خاطرنشان کرد: یکی از اشتباهات بزرگتر از موضوع برجام این است که ما منتظر ایجاد روزنه‌هایی از منفذ غربی‌ها و شرقی‌ها برای اقتصاد کشورمان باشیم. آنها باید نسبت به ما احساس نیاز کنند و از روی نیاز و از سر تأمین منافع خودشان به دنبال ما بیایند و با ما ارتباط داشته باشند.

وی در پایان گفت: اما آنکه ابتدا به ساکن ما به سراغ آنها برویم عین این است که انسان فقیری دستش را پیش یک فرد غنی دراز می‌کند و طبیعی است که این شخص فقیر غنی نخواهد شد و به جایی نخواهد رسید و اگر ما به این شکل عمل کنیم نوعی تکدی‌گری برای تقویت پایه‌های اقتصاد کشور حساب می‌شود و این موضوع از سوی هیچ فردی قابل پذیرش نیست که ما تکدی‌گری کنیم و منتظر توسعه کشور باشیم و ما باید ظرفیت خودمان را ارتقاء دهیم.

طراحی و تولید: سرومدیا