دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ | 24 ژوئن 2019
کد خبر ۱۴۶۴۶۶ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
شریعتمداری در جمع خبرنگاران:

آمریکا فکر می‌کند از نمد «برهم زدن شرایط اقتصادی ایران» کلاهی برایش درست می‌شود/رئیس جمهور در نظام ارزی تغییر به وجود آورد

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دولت آمریکا تلاش دارد شرایط اقتصادی ایران را به هم بزند و فکر می‌کند از این نمد برای او کلاهی درست می‌شود.

به گزارش افشاگری، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست غیر علنی امروز یکشنبه(3تیرماه 97) پارلمان با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ما در شرایطی هستیم که دولت در حال عبور از گذرگاه است.

و‌ی افزود: به هر حال ما با دولتی مواجهیم که متعهد به تعهدات بین‌المللی نیست، عهدشکن است و پای سند رسمی که کشور خودش با ایران امضا کرده نمی‌ماند و خیلی مستقیم به همه شرکت‌هایی که با ایران کار می‌کند فشار می‌آورد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: دولت آمریکا تلاش دارد شرایط اقتصادی ایران را به هم بزند و فکر می‌کند از این نمد برای او کلاهی درست می‌شود.

وی بر همین اساس اضافه کرد: در شرایط کنونی پیش از اینکه آمریکایی ها بخواهند اقدامی انجام دهند، به سمت خروج از برجام رفته و فکر کنند اگر این کار را انجام دهند همه مردم ایران رو به قبله خواهند شد، دولت ما تصمیم گرفت تغییری در نظام ارزی به وجود بیاورد و نرخ تثبیت شده ارز را با محاسبه روش‌های علمی ارائه کرد و رئیس جمهور کشور اعلام کرد که همه کالاهای مورد نیاز را با این نرخ تامین می‌کنیم.

طراحی و تولید: سرومدیا