سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۵۷۸۹۲ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۰۶
ترین های هفته دوم لیگ برتر فوتبال

قلعه نویی، پرسپولیس و غفوری در جمع برترین ها/خداداد ناکام بزرگ هفته

در پایان هفته دوم رقابت های لیگ برتر بهترین های این هفته مشخص شدند.

به گزارش افشاگری، هفته دوم رقابت های لیگ برتر با با برگزار 8 بازی در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته پیگیری شد که در پایان این هفته پرسپولیس با برد سه بر صفر مقابل فولاد در صدر جدول رده بندی لیگ قرار گرفت و سپاهان با نتیجه ای عجیب در رشت به رده دوم رسید.

نتایج هفته دوم لیگ برتر در یک نگاه:

پارس جنوبی 2 - 0 نفت‌ م.سلیمان  
ذوب آهن 2 - 2 استقلال  
استقلال خوزستان 1 - 2 پدیده  
پیکان 3 - 0 سایپا  
تراکتورسازی 1 - 1 نساجی مازندران  
پرسپولیس 3 - 0 فولاد  
سپیدرود رشت 1 - 6 سپاهان  
صنعت نفت آبادان 1 - 1 گسترش فولاد

تیم هفته: پرسپولیس 

سپاهان که در هفته اول مسابقات فقط یک امتیاز کسب کرده بود در حالی که پیش بینی می شد در زمین چمن مصنوعی شهر رشت کار سختی داشته باشد نتیجه ای عجیب را رقم زد و با 6 گل در همین ابتدای لیگ برای تیم ها خط و نشان کشید.شاگردان قلعه نویی در هفته دوم تفاضل گل خود را به شکلی بالا بردند که شاید کسب چنین نتیجه ای در لیگ هفته ها طول بکشد. از سوی دیگر پرسپولیس با دومین برد پیاپی تنها تیم 6 امتیازی بعد از پایان هفته دوم لقب گرفت و با توجه به صدرنشینی عنوان بهترین تیم هفته را از آن خود کرد.اگر چه در این هفته پیکان با 3 گل تیم دایی را شکست داد و پدیده هم برد خوبی در اهواز کسب کرد اما شاگردان برانکو با برد شب گشته فعلا یکه تاز جدول لقب گرفته اند.

مربی هفته:امیر قلعه نویی

در این هفته جلالی با پیکان که با سه گل سایپا را شکست داد،یحیی گل محمدی با پدیده که در دقایق آخر در اهواز 3 امتیاز از استقلال خوزستان گرفت، پارس جنوبی که با 2 گل نفت مسجید سلیمان را شکست داد و برانکو که با تیمش فولاد را مغلوب کرد همگی نتایج خوبی کسب کردند اما قلعه نویی با برد 6 گله تیمش ضمن تقدیر از همه مربیان در هفته گذشته به عنوان مربی هفته انتخاب شد.

بازیکن هفته: ووریا غفوری

در این هفته 4 بازیکن موفق به زدن 2 گل برای تیم های خود شدند. ووریا غفوری در اصفهان با 2 گلی که زد باعث شد تا استقلال از شکست نجات پیدا کند، سیامک نعمتی 2 گل به فولاد زد تا از عوامل اصلی برد پرسپولیس در تهران باشد، ساسان انصاری و سجاد شهباززاده هم هر کدام با زدن 2 گل عاملان آتش بازی سپاهان در رشت بودند.از آنجا که غفوری با زدن 2 گل باعث جلوگیری از شکست استقلال شد این بازیکن ضمن تقدیر از همه 2 گله های این هفته به عنوان بهترین بازیکن انتخاب می شود.

بازی هفته:استقلال و ذوب آهن

دیدار سپاهان و سپید رود با 7 گل مهیج ترین بازی هفته محسوب می شود و البته دیدار پیکان و سایپا و پرسپولیس و فولاد هم هر کدام با 3 گل از زیباترین دیدارهای هفته بود اما جدال استقلال و ذوب آهن در اصفهان با حساسیتی که داشت و البته با رد و بدل شدن 4 گل و فوتبال خوب هر دو تیم، به عنوان بازی هفته انتخاب می شود.

ناکام هفته:خداداد عزیزی

خداداد عزیزی با شکست سنگین تیمش مقابل سپاهان که در نهایت از بازی هم اخراج شد ناکامترین چهره این هفته است. در هفته دوم مربیان زیادی بودند که شکست سنگین تیمشان را از نزدیک دیدند اما شکست سپیدرود مقابل سپاهان تلخ ترین شکست این هفته  بود کهبرای عزیزی رقم خورد.

گلزنان لیگ برتر:

2 گل:

 ووریا غفوری(استقلال) وحید خشتان(استقلال خوزستان) سیامک نعمتی( پرسپولیس) ادی گابریل هرناندز(ذوب آهن)ساسان انصاری و سجاد شهباززاده (سپاهان اصفهان)

جدول لیگ برتر:

طراحی و تولید: سرومدیا