چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | 22 مِی 2019
کد خبر ۱۶۲۷۲۳ انتشار : ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۴

اعطای ۵ مجوز تجاری چین به ایوانکا ترامپ

دولت ترامپ درحالی مذاکرات تجاری با پکن را پیش می‌برد که ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا توانسته است پنج مجوز تجاری را از چین برای شرکت خود کسب کند.
اعطای ۵ مجوز تجاری چین به ایوانکا ترامپ   درحالی‌که شعله جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن هنوز خاموش نشده، ایوانکا ترامپ توانسته است با توجه به مدل سیاست‌خارجی دونالد ترامپ پنج مجوز تجاری را از پکن برای شرکت خود به ثبت برساند.

دولت ترامپ درحالی مذاکرات تجاری با پکن را پیش می‌برد که ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا توانسته است پنج مجوز تجاری را از چین برای شرکت خود کسب کند.   مجوز‌های تجارت البسه عروسی، عینک و مراکز نگهداری از کودکان روز یکشنبه برای ایوانکا به تایید رسیده است. همچنین مجوز‌های دیگری در رابطه با دلالی، تامین بودجه برای امور خیریه و سرویس‌های هنری پیش‌تر به تصویب رسیده بود.   با وجود آنکه درخواست برای کسب این مجوز‌ها در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ثبت رسیده بودند، اما روند تایید نهایی آن‌ها در ماه جاری باتوجه به مذاکرات تجاری میان واشنگتن و پکن انجام شده است.   براساس اعلام آسوشیتدپرس تا زمانی که اعتراضی در این‌باره انجام نشود قرار است این مجوز‌های تجاری تا سه ماه آتی وارد فاز اجرایی شوند. پیش‌تر برخی از کارشناسان نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده بودند که اعضای خانواده ترامپ می‌توانند باتوجه به سیاست‌خارجی کاخ‌سفید به سود خود بهره بگیرند.   روزنامه واشنگتن‌پست نیز در ماه آگوست گزارش داده بود که پس از آنکه همراهان ولیعهد سعودی در سفر به نیویورک هتل ترامپ را برای اقامت انتخاب کرده‌اند درآمد‌های این هتل با افزایش مواجه شده است.
برچسب ها :بین الملل

طراحی و تولید: سرومدیا