پنجشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸ | 21 مارس 2019
کد خبر ۱۶۲۸۲۴ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۳

فرار مالياتي 60 درصدي در کشور

معاون حقوقی رئیس جمهور اعلام کرد: 60 درصد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.

معاون حقوقی رئیس جمهور اعلام کرد: 60 درصد فرار مالیاتی در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، الهام امین زاده امروز در دیدار با استاندار خراسان رضوی در مشهد گفت:تنها کمی بیش از 30 درصد کسانی که باید مالیات بدهند بار مالیاتی را بر دوش می کشند که این قشر تنها تولید کنندگان شناسنامه دار و حقوق بگیران دولتی هستند.

او افزود: در این حال قاچاقچیان کالا و گردانندگان اقتصاد زیرزمینی که سالانه پنج میلیارد دلار گردش مالی دارند هیچگونه مالیاتی پرداخت نمی کنند.

این مقام حقوقی همچنین بر لزوم ایجاد هماهنگی بین میزان تولید و مبلغ مالیات دریافتی از کارخانجات تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی گاه از بیان مشکلات خود به شکل بنیادی و کلان عاجز است و نمی تواند موانع تولید را به درستی تشریح کند.

معاون رییس جمهور در پایان از ایجاد نهاد داوری برای رسیدگی تخصصی و سرعت بخشی به دعاوی حقوقی شهروندان در اسرع وقت خبر داد.

استاندار خراسان رضوی هم در این دیدار با بیان اینکه اصلی ترین رویکرد دولت در استان توجه به مساله اشتغال است، گفت: باید با اتخاذ رویکرد اقتصادی و تلاش برای رفع موانع تولید، زمینه اجرایی شدن برجام ملی را فراهم کرد.

علیرضا رشیدیان با تاکید بر لزوم بهره گیری از روش هایی از جمله تهاتر برای پرداخت بدهی واحدهای تولیدی استان به بانک ها، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب زمینه رفع مشکلات تولیدکنندگان و ایجاد اشتغال پایدار بیش از پیش فراهم خواهد شد.

او با اشاره به افزایش نرخ بیکاری استان در زمستان سال گذشته، اظهار داشت: با برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل، رفع موانع تولید و حمایت از صنعتگران توانستیم نرخ بیکاری را در پاییز امسال به 10 و هشت دهم درصد برسانیم.

افزایش اختیارات استانداران در جهت کاهش روند بروکراسی اداری و تسهیل روند اجرای تصمیمات، تسهیل روند تایید موافقت های اصولی و ارائه خدمات زیربنایی به واحدهای تولیدی و کاهش نرخ تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود.

برچسب ها :خراسان رضوی

طراحی و تولید: سرومدیا