چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ | 22 مِی 2019
کد خبر ۱۶۵۹۶۵ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷
مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان بیان کرد

جذب 59 فرزند شهید و ایثارگر در دستگاه‌های دولتی هرمزگان

به گزارش افشاگری از بندرعباس، محمدرضا پاکدامن ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بنیاد شهید با هدف خدمت‌رسانی به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی  با فرمان ۱۰ ماده‌ای امام خمینی(ره) در سال 1358 تشکیل شد.

وی افزود: این اقدام امام راحل یک اقدام مبتکرانه بود زیرا نسبت به نهادهای دیگر مشابه نداشت و تاسیس بنیاد شهید یک حرکت خوبی بود که با درایت امام خمینی(ره) انجام شد.

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان به روند تجمیع سه نهاد ایثارگری فعال در کشور و  تشکیل نهادی واحد با نام «بنیاد شهید و امور ایثارگران» در سطح کشور پرداخت و تصریح کرد : در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۳ بر اساس فرمان رهبری و همچنین مصوبه شورای عالی اداری، طرح تجمیع نهادهای ایثارگران در ساختاری یکپارچه توسط دولت تصویب شد و بدین ترتیب بنیاد شهید انقلاب اسلامی به بنیاد شهید و امور ایثارگران تغییر نام یافت.

پاکدامن با بیان اینکه این بنیاد خدمتگزار شهدا و خانواده‌های آنهاست و افتخار داریم خدمتگزار بهترین قشر جامعه هستیم، خاطرنشان کرد: علاوه بر اداره‌کل بنیاد شهید استان، پنج شهرستان نیز به خانواده‌های شهدا و ایثارگران در هرمزگان خدمت‌رسانی می‌کنند.

وی به تشریح فعالیت‌های اداره‌کل بنیاد شهید هرمزگان پرداخت و افزود: به لطف خدا و همت همکاران چهار معاونت در سطح اداره‌کل استان با عناوین معاونت‌های توسعه و مدیریت، فرهنگی و آموزشی، تعاون و امور اجتماعی و بهداشت و در مان به ارائه خدمات می‌پردازند.

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان همچنین در تشریح عملکرد یک ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران استان پرداخت و خاطرنشان کرد: یک‌هزار و 257 دانشجو از خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان در سطوح مختلف دانشگاهی با حمایت‌های مالی بنیاد در پرداخت کامل شهریه دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند.

پاکدامن با اشاره به اینکه تعداد 533 نفر از فرزندان شهدا و جانبازان در 22 مدرسه از مدارس  استان  در قالب طرح شاهد مشغول به تحصیل هستند، از برگزاری یک هزار و 117 یادوراه شهدا  در سال جاری تا کنون خبر داد.

وی به تشریح برنامه‌های دیگر اجرا شده در استان پرداخت و خاطرنشان کرد: تولید ۹۰۰ دقیقه مصاحبه تخصصی با خانواده شهدا و همچنین والدین آنها با موضوع خاطرات شهدا در قالب تاریخ شفاهی، برگزاری۱۵۰  مراسم مذهبی در ۲۲ حسینیه ملقب به نام شهدا، مرمت بیش از ۲۰۰ متر تابلو تصاویر شهدا در شهرهای استان و ۱۱۰ متر مرمت تابلوهای تصاویر شهدا از برنامه‌های اجرایی بوده است .

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان و امور ایثارگران هرمزگان افزود: مرکز مشاوره این بنیاد که از درجه دو برخودار بود با تلاش‌ها و حمایت‌های ویژه به درجه یک در سطح کشور ارتقاء یافت و این مرکز با استفاده از کادری متخصص در تمام زمینه‌ها در دو نوبت صبح و بعد از ظهر خدمتگزار خانواده‌های شهدا و ایثارگران است.

پاکدامن با بیان اینکه ساخت گلزارهای شهدا بر عهده این سازمان است و بهسازی و نگهداری از آنها برعهده سازمان شهرداری، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها است، بیان داشت: 420 میلیون تومان جهت مرمت و ساماندهی گلزارهای شهدا در هرمزگان اختصاص یافت.

وی اظهار داشت: پنج هزار و ۳۱۵ نفر با بیمه پایه و ۹ هزار و ۹۸۷ نفر از بیمه‌های مکمل در قالب بیمه دی برخوردارند.

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان افزود: 140 نفر نیز با توجه به نیاز درمان  به خارج از استان اعزام شدند و ۳۲۷ نفر نیز کالا و تجهیزات پزشکی دریافت کرده‌اند.

پاکدامن از اعطای تسهیلات کم‌بهره به خانواده‌های شهدا و ایثارگران خبر داد و تشریح کرد: تعداد 197 نفر جهت دریافت وام خوداشتغالی و کارآفرینی با اعتبار بالغ بر چهار میلیارد تومان و تعداد 146 نفربالغ بر هفتصد و 30 میلیون تومان جهت مشاغل خانگی و همچنین ۹ نفر برای دریافت یکصد میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی ویژه بخش کشاورزی و ۱۱ نفر جهت دریافت هشت میلیارد ریال تسهیلات اشتغال بانک توسعه تعاون معرفی و از تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امنیت امروز ایران اسلامی را مدیون و مرهون خون شهدا هستیم و از آحاد مردم دعوت می‌کنیم با حضورشان در مراسم روز 22 اسفند ماه که ملقب به روز گرامی داشت شهداست، تجدید پیمانی دوباره با شهدا و آرمان‌های آنها داشته باشند.

طراحی و تولید: سرومدیا