جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ | 19 آوریل 2019
کد خبر ۱۶۶۷۶۷ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۹
فارس پی‌گیری می‌کند

خبرهای جسته و گریخته از پرداخت دستمزد کادر بیمارستان شهید جلیل

به گزارش افشاگری از یاسوج طی چند روز اخیر خبری مبنی بر پرداخت نشدن حق و حقوق کادر بیمارستان شهید جلیل یاسوج به مدت چندین ماه داشتیم.

در همین خصوص پی‌گیری‌هایی داشتیم که یک منبع آگاه از در نظر گرفتن مبلغ 2 میلیارد تومان برای پرداخت حق و حقوق تعداد 70 نفر از این افراد خبر داد.

از یک منبع دیگر در دانشگاه علوم پزشکی استان نیز در همین خصوص سؤال کردیم که وی گفت این تعداد افراد مانند کارگر روزمزد هستند و بر اساس روزی که در بیمارستان حضور داشته‌‌اند به آن‌ها دستمزد پرداخت می‌شود که دانشگاه نیز به دنبال پرداخت حق و حقوق آن‌هاست.

 اما تا رسیدن شب عید کمتر از دو هفته دیگر باقی مانده و چه بسیار خانواده‌هایی که به دلیل مشکلات  مالی برای خریدن یک دست لباس ساده هم در تنگنا قرار دارند.

در استان کهگیلویه و بویراحمد اوضاع به گونه‌ای دیگر است و علاوه بر مردم محروم و مستضعفی که همیشه گَرد محرومیت بر سر و روی آنها بوده و هست عده‌ای نیز هستند که بر اساس وعده مسؤولان و نمایندگان مجلس به کار گمارده شده‌اند و وضعیت مبهم و نامعلومی دارند.

از کارگران اخراجی سد چم شیر و بسیاری دیگر که وضعیتی مانند آن‌ها در جاهای دیگر دارند که بگذریم در بیمارستان تازه تاسیس شهید جلیل یاسوج هم وضعیتی به مراتب بدتر را شاهدیم.

بیمارستانی که هم ساخت آن هم نام‌گذاری آن و هم بکارگیری نیروها در آن و هم زمین محل ساخت آن محل منازعه و مشاجره بود اما به هر صورت با نام شهید والامقام دکتر قربانعلی جلیل شروع به کار کرد.

امروز مشکل بزرگ این بیمارستان تعداد ۷۰ نفر نیرویی است که به هر دلیل به کار گرفته شده‌اند و امروز دیگر محل منازعه نحوه بکارگیری آن ها نیست بلکه مشکل این است که این‌ها از چه محلی و چگونه باید حقوق خود را دریافت کنند.

آقایان زارعی و ایلامی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان توضیح دهند که سرنوشت این عده به کجا خواهد کشید و اصولا آیا به صورت کوتاه مدت فکر شب عید این عده و نانی که باید در سفره بگذارند را کرده‌اند یا نه؟.

یکی از این نیروها در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان این که نه قراردادی با ما بسته شده و نه بیمه‌ای برای ما در نظر گرفته شده است اظهار کرد: تنها دفتری را به عنوان حضور و غیاب در بیمارستان امضا می‌کنیم.

این کادر بیمارستان به شیفت کاری اشاره کرد و گفت: به صورتی شیفتی در بیمارستان کار می‌کنیم به این صورت که روزانه ۸ ساعت در بیمارستان فعالیت می‌کنیم و اکثرا نیروهای خدماتی هستیم.

وی گفت: مدت ۵ ماه است که در بیمارستان انواع و اقسام کار از تنظیف تخت‌ها تا اتاق‌ها وسرویس‌های بهداشتی را انجام می‌دهیم و سخت‌ترین کارها را برای راه‌اندازی این بیمارستان انجام دادیم کارهایی مثل حمل تخت‌ها از طبقه همکف تا طبقه پنجم به امید این که روزی وضعیت شغلی ما معلوم شود.

این کادر بیمارستان دکتر جلیل افزود: امروز از رئیس دانشگاه و نماینده مردم در مجلس انتظار داریم به فکر بچه‌های ما هم باشند و در این شب عید ما را که ۵ ماه بی‌مزد و مواجب خدمت کرده‌ایم تنها نگذارند.

به گزارش افشاگری در خبری قبلی گفت‌وگویی با غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد انجام دادیم که وی مشکل را از دانشگاه علوم پزشکی دانست و این گونه می‌گفت که شاید دانشگاه به دنبال بکارگیری نیروهای خودش باشد که با این عده همکاری نمی‌کند.

اما از سوی دیگر آن گونه که از برخی منابع آگاه در علوم پزشکی شنیده‌ایم دانشگاه معتقد است وقتی نماینده عده‌ای را به کار می‌گیرد خودش هم باید به فکر حق و حقوق آن‌ها باشد.

طراحی و تولید: سرومدیا