دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 20 مِی 2019
کد خبر ۱۶۷۸۱۸ انتشار : ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۰
رئیس بنیاد شهید دماوند خبر داد

پرداخت 2.5 میلیارد تومان شهریه دانشجویان ایثارگر در دماوند

به گزارش افشاگری از دماوند، قاسم ملیحی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت سالروز بزرگداشت شهدا با بیان اینکه بحث شهید و شهادت تاریخ انقضا ندارد، اظهار کرد: شهرستان دماوند دارای 40 نخبه ایثارگر، قرآنی، ورزشی و هنری است.

وی افزود: همچنین دماوند 313 شهید، 700 جانباز، 58 آزاده و 55 گلزار شهید است که 54 گلزار ساماندهی شده است و طبق قانون، گلزارهای شهدا باید تحویل شهرداری‌ها شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری آثار شهدا گفت: ساختمان بنیاد و جانبازان دماوند که موزه شهدا در آن قرار داشت، فروخته شده و در محل بنیاد دنبال فضایی هستیم که بتوان آثار شهدا را در معرض دید عموم قرار داد و تنها در گوشه‌ای باقی نماند.

ملیحی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمات مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی ارائه می‌دهد، تصریح کرد: اعطای سهمیه حج عمره و تمتع، برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی، پیگیری امور آموزشی خانواده‌های شهدا و ایثارگران توسط این بنیاد انجام شود.

وی بیان کرد: شهریه 100 درصدی تحصیل دانشجویان خانواده‌های معظم شهدا یا جانبازان بالای 25 درصد پرداخت می‌شود و بنیاد شهید برای هر ترم برای دانشجویان خانواده ایثارگر شهرستان دماوند 2.5 میلیارد تومان هزینه می‌کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند افزود: همچنین 800 تا 900 میلیون تومان هر ساله به خانواده معظم شهدا و ایثارگران در شهرستان دماوند حقوق پرداخت و سالانه به صورت خودجوش و با حمایت مسؤولان 50 یادواره شهید در شهرها و روستاهای این شهرستان برگزار می‌شود.

ملیحی گفت: همچنین تأکید شده که هر کسی می‌خواهد با ایثارگران احیاناً مجرم برخورد کند، باید شأن و منزلت آن حفظ و مقام ایثارگری آن پاس داشته شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دماوند با اشاره به برنامه‌های روز گرامیداشت شهدا در این شهرستان اضافه کرد: امروز ۲۲ اصله نهال به مناسبت ۲۲ اسفند، سالروز تأسیس بنیاد شهید با حضور خانواده‌های شهدا در گلزار مطهر شهدای روستای مراء دماوند غرس شد.

به گزارش افشاگری؛ به مناسبت روز بزرگداشت شهدا، مزار مطهر تنها شهید ۲۲ اسفندماه شهرستان دماوند در روستا زیارت در حومه شهر کیلان غبارروبی شد؛ شهید اسماعیل کاشانی در ۲۲ اسفندماه سال ۱۳۶۳ در عملیات بدر جزیره مجنون شهر خرمشهر به فیض شهادت نائل آمد.

پیکر پاک این شهید در سال ۱۳۶۷ به میهن بازگشت و اکنون مزار مطهرش در جوار امامزاده عیسی (ع) روستای زیارت در حومه شهر کیلان است.

برچسب ها :جامعه

طراحی و تولید: سرومدیا