دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۶۸۲۱۲ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱

نصب ۸۰۰ پلاک افتخار شهدا در محلات مشهد

به گزارش افشاگری از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی منتظری گفت: با نصب پلاک بر سر در منزل شهید جهانی، تعداد پلاک‌های افتخار شهدا در محلات مشهد به ۸۰۰ رسید.

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد ادامه داد: هشتصدمین پلاک افتخار شهدای محلات مشهد، طی مراسمی همزمان با روز بزرگداشت شهدا، با حضور خانواده‌های معظم شهیدان مدافع حرم جهانی، اسدی، قاسمی دانا و محرابی، جمعی از مسؤولان شهرداری، فرماندهان نواحی سپاه و اهالی محله پیروزی مشهد، ضمن تقدیر از خانواده شهید جواد جهانی، بر سر در منزل این شهید مدافع حرم نصب و رونمایی شد. 

وی افزود: وی آبان ماه 95 در منطقه حلب سوریه به شهادت رسید. 

منتظری با اشاره به اهمیت نصب پلاک افتخار شهیدان در محله‌هایی که شهدا درآن زندگی می‌کردند، ادامه داد: نشان دادن منزل شهدا در محلات کمک می‌کند تا اهالی محله‌ها بدانند یک انسان مجاهد، رشادت ورزیده و از همین نقطه و محله برای دفاع از دین و میهن اسلامی خود به میدان جهاد گام نهاده است.

رئیس اداره شوراهای اجتماعی محلات شهرداری مشهد ادامه داد: مشهدالرضا(ع) بیش از ۱۲ هزار شهید تقدیم انقلاب و دفاع مقدس کرده و طبق آمار، بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم را نیز دارد که این موجب افتخار ما است، امیدوارم این افتخار برای اهالی مشهد و محله‌‎های شهر باقی بماند.

وی درباره اینکه شهرداری درخصوص تکریم و هویت‎بخشی به محله‌ها و معابر دو هدف مهم را دنبال می‌کند، تصریح کرد: یکی از اهداف این است که اسامی شهدا را در معابر شهر داشته باشیم و دوم این‌که پلاک افتخار هر شهیدی بر سر در منزل‌اش در محلات نصب شود.

منتظری با اعلام اینکه تاکنون شهرداری بیش از ۹ هزار معبر شهر از ۴۰ هزار معبر را به اسم شهدا نام‎گذاری کرده است، گفت: سه هزار شهید دیگر باقی مانده‎اند که برای نام‎گذاری معابر به اسم آن‎ها، رضایت خانواده و محل‎یابی مناسب در سطح شهر نیاز بوده و این مسیر در حال پیگیری است.

برچسب ها :جامعه

طراحی و تولید: سرومدیا