دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۶۸۲۲۴ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی:

مسوولین مقام خود را از وجود شهدا دارند/راهیان نورنماد مقاومت و ایستادگی است

 

 به گزارش افشاگری از اراک، به نقل از روابط عمومی سپاه روح‌الله استان مرکزی، حجت‌الاسلام محمدولی رضوی‌راد در آیین بدرقه اعزام طلاب بسیجی خواهر به اردوهای راهیان نور گفت: تلقی ایام ماه مبارک رجب با برگزاری اردوهای راهیان نور یک زمینه مناسب برای خودسازی و تقویت این حرکت معنوی است، باید این فرصت را غنیمت بدانیم و از آن استفاده مناسبی داشته باشیم.

وی افزود: راهیان نور یک حرکت یا عملیات مهم فرهنگی و معنوی است و تأثیر زیادی در روحیه و رفتار انسان ها دارد.

 رضوی راد عنوان کرد: اولین هدف این اردوهای معنوی اثرگذاری در وجود حاضرین در این سفر معنوی است؛ برای اینکه مسیر شهدا را گم نکنیم و دچار روزمرگی های تکراری نشویم این اردو می تواند موثر واقع شود.

مسوول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی بیان داشت: بازدید از مناطق عملیاتی باعث می شود تا شرایط رزمندگان و ملت ایران را در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمن درک کنیم و دریابیم که آنان چه شرایط سختی را تحمل کردند و در مقابله با دشمن تا بُن دندان مسلح ایستادند و قد خم نکردند.

رضو‌ی‌راد افزود: انقلاب اسلامی در شرایط نوپا بودن خود به سر می‌برد و می‌خواست درون سازی خود را آغاز کند ولی دشمنان استکباری و صهیونیستی با تمام توان و تجهیزات علیه ایران اسلامی به پا خواست.

وی تأکید کرد: امروز هم دشمنان اسلام در رأس آنها آمریکا و آل سعود خائن تمام توان خود را برای زمین زدن ایران به کار گرفته‌اند که نمونه آن برخی از اخلال‌های اقتصادی در کشور است، جا دارد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی در برابر این توطئه‌های دشمنان هوشیاری خود را حفظ کنند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: یکی دیگر از اهداف مهم راهیان نور و در واقع آنچه که نماد این اردوهای معنوی است عدم غفلت از راه شهداست؛ در حقیقت راهیان نور نماد ایستادگی و مقاومت است و باید همواره حفظ شود.

وی افزود: امروز هرچه در کشور داریم به برکت خون شهدا و ایثارگری‌های رزمندگان است، پس به همین دلیل باید مسیر شهدا را بشناسیم و نگذاریم این مسیر ارزشمند فراموش شود.

 رضوی راد اظهار داشت: نکته دیگر این است که مسوولین بدانند جایگاه و مقام خود را از وجود شهدا دارند؛ اینکه تأکید می‌شود یادوراه‌های شهدا با قدرت و شکوه‌تر برگزار شود به دلیل این است که ما به شهدا نیاز داریم وگرنه شهدا که «عند ربهم یرزقون» هستند؛ نیاز است که مسئولین از فرهنگ شهادت و مسیر شهدا پاسداری کنند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که راه شهدا و فرهنگ شهادت در کشور پر رنگ باشد، دشمنان نمی‌توانند به اهداف خود دست پیدا کنند و آرزوی خود را به گور خواهند برد.

طراحی و تولید: سرومدیا