دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | 20 مِی 2019
کد خبر ۱۶۸۳۶۵ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۱۷
رئیس جهاد کشاورزی ورامین خبر داد

آزادسازی بیش از 150هزار متر از اراضی کشاورزی ورامین در سال 97

حسین تاجیک رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ورامین اظهار داشت: در سال 97 در خصوص مقابله با افراد سودجو که اقدام به تغییر کاربری اراضی کشاورزی کرده و منابع غذایی را به خطر انداخته بودند، اقدامات گوناگونی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: طی سال 97 بیش از 250 مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سطح کل شهرستان ورامین توسط همکاران بنده شناسایی شد که به تمام افراد سودجو اخطارهای لازم داده شده و علیه این افراد در مراجع قضایی طرح دعوا شده و اقدامات لازم قضایی در این خصوص آغاز شده است.

رئیس جهاد کشاورزی ورامین خاطرنشان کرد: 120 مورد از کل موارد شناسایی شده از ابتدای سال 97 تخریب شده است که مساحت کل زمین‌های تخریب شده و به حالت اولیه بازگشته، بیش از 150هزار متر مربع می‌باشد.

تاجیک با بیان اینکه اقدامات لازم جهت تخریب و قلع و قمع مابقی موارد نیز صورت گرفته و به محض ابلاغ دستور قضایی اقدامات لازم جهت تخریب مابقی زمین‌ها نیز انجام می‌شود، افزود: گشت‌های نظارتی جهاد کشاورزی از 29 اسفند الی 16 فروردین به صورت تمام وقت در کل شهرستان ورامین در حال گشت زنی خواهند بود و به محض رویت تغییر کاربری در زمین‌های کشاورزی، برخوردهای قاطع و قانونی لازم را انجام خواهند داد.

طراحی و تولید: سرومدیا