جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ | 19 آوریل 2019
کد خبر ۱۸۲۳۰۵ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵

کمیته نظارت بر مصوبات شورای فعالیت‌های قرآنی ایجاد شود

به گزارش افشاگری از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی ظهر امروز در شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی همدان با تاکید بر لزوم آسیب‌شناسی نسبت به برنامه‌های این شورا اظهار کرد: اگر آسیب‌شناسی به درستی صورت نگیرد نمی‌توان برای برنامه‌های آتی تصمیم‌گیری کرد.

وی تاکید کرد: جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی باید یک مدیر داخلی داشته باشد تا زمان به درستی تنظیم شود زیرا با این کار اجحافی در حق کسانی که قصد صحبت دارند نمی‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه جلسات شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی باید طبق دستورالعمل پیش رود افزود: برخی قانون‌ها نوشته شده اما متاسفانه عمل نمی‌شود که البته این موضوع یک مشکلی کشوری است.

وی با تاکید به اینکه اعضای شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در جلسات حضور داشته باشند گفت: امروز در این جلسه اکثر اعضا حضور ندارند در صورتی که طبق دستورالعمل باید حضور داشتند.

شعبانی با اشاره به اینکه اگر اعضای شورا نمی‌توانند در جلسه حضور داشته باشند حتماً با هماهنگی باشد افزود: امروز به خاطر عدم حضور اکثر اعضا جلسه قانونی نیست و نمی‌توان تصمیم‌گیری کرد.

وی با بیان اینکه باید اعضای شورا را بازسازی کرد تا اگر برخی نمی‌توانند حضور داشته باشند اعلام کنند اعضای کارآمد اضافه شوند گفت: اکثر اعضای شورا مدیران ادارات هستند و باید در جلسه حضور داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه طبق قانون نظارت بر مصوبات شورا باید مورد توجه باشد افزود: باید کمیته‌ای برای این منظور تشکیل شود.

وی با بیان اینکه عنوان شده سال گذشته 250 میلیون برای برنامه‌های شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی مصوب شد اما اختصاص نیافت گفت: باید این موضوع با حضور دیگر اعضا بررسی شود.

شعبانی با بیان اینکه پنج نفر از اعضای حاضر در جلسه انتخاب شوند و بر روی اعضای پیشنهادی به جای کسانی که نمی‌توانند حضور داشته باشند، نظر دهند افزود: قبل از ماه رمضان جلسه فوری در خصوص مصوبات برنامه‌های قرآنی ماه رمضان تشکیل خواهد شد.

وی با اشاره به طرح مشکلات تالار قرآن در این جلسه گفت: در حوزه تالار قرآن همدان اختلافاتی است که باید جلسه‌ای دیگری تشکیل و تمام دست‌اندرکاران حضور داشته باشند و موضوعات بررسی شود.

انتهای پیام/89026/ 30

برچسب ها :همدان

طراحی و تولید: سرومدیا