سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ | 25 ژوئن 2019
کد خبر ۱۸۲۳۴۹ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۵

توضیح رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای در کمیسیون آموزش برای افزایش مهارت تولیدکنندگان

سیدحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: چندین طرح در بخش اول جلسه امروز این کمیسیون مطرح شد.

وی درباره جزئیات این طرح‌ها افزود: طرح حمایت از آسیب‌دیدگان سیل و سوانح طبیعی به عنوان کمیسیون فرعی به کمیسیون آموزش ارجاع داده شده بود که بند مربوط به فناوری‌های نوین که توسط شرکت‌های نوین که امکان هشداردهی داشته و برای آنکه برآورد بودجه آن صورت گیرد به کمیته بودجه این کمیسیون ارجاع داده شده است.

میرزاده تصریح کرد: طرح بعدی در خصوص ممنوعیت کلاس‌های خصوصی بود که در جلسه عصر امروز بررسی شد که برهمین اساس قرار شد که کمیته‌ای مشترک از آموزش و پرورش و آموزش عالی بررسی کرده و نظر خود را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه کنند.

وی افزود: طرح بعدی بررسی شده در جلسه عصر امروز مربوط به مبارزه تبعیض نژادی و تبعیض قومی و نژادی بود که ماده ۱۴ آن مدنظر کمیسیون بود که مربوط به کتاب‌های درسی و صداوسیما بود که این ماده مورد تصویب قرار نگرفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: طرح حمایت و تشویق مطلعین مفاسد اداری و اقتصادی که ماده ۲ آن به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مرتبط بود مورد تصویب اعضا قرار گرفت ضمن اینکه طرح اعاده اموال نامشروع براساس اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی که ماده یک و ۲ آن به این کمیسیون مربوط به تصویب اعضا رسید.

وی با بیان اینکه در بخش دوم جلسه عصر امروز در خدمت محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور بودیم چرا که بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به این کمیسیون مربوط است و آنها گزارشی از کارهای صورت گرفته این سازمان را به اعضای کمیسیون ارائه کردند.

میرزاده تصریح کرد:‌ در سال رونق تولید باید اقدامات کشور در راستای آموزش بیشتر برای تولید بیشتر باشد که برهمین اساس تولیدکننده باید برای عرضه بیشتر کالا مهارت خود را افزایش داده و کیفیت تولید خود را بالا ببرد و براساس فعالیت‌هایی که سازمان فنی و حرفه‌ای کشور انجام می‌دهد باید متناسب با رشته‌ها، مشاغل و در راستای افزایش رونق تولید باشد.

انتهای پیام/ 

طراحی و تولید: سرومدیا