پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ | 18 جولای 2019
کد خبر ۱۸۸۷۳۴ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰

گام دوم انقلاب و بشارت نابودی آمریکا/ عدم خیانت و سازشکاری رمز موفقیت در گام نخست

به گزارش افشاگری از گنبدکاووس، شورای فرهنگ عمومی به عنوان یکی از ساختارهای کلان فرهنگی در سطح کشور که به عنوان یکی از زیرشاخه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی فعالیت می‌کند، رسالت‌هایی بر دوش دارد که اعتلای فرهنگ کشور و حراست و پاسداری از چارچوب‌های اساسی فرهنگی و تطبیق سیاست‌ها و حرکت‌های کلان فرهنگی کشور با اهداف انقلاب از جمله آن است.

بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب پس از پایان افتخارآمیز چله نخست انقلاب صادر شد یکی از محورهای اصولی است که شورای فرهنگ عمومی در سطوح مختلف کشوری، استانی و شهرستانی باید فعالیت‌ها، اقدامات و سیاست‌گذاری‌های فرهنگی را بر آن منطبق کند. به همین منظور جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گنبدکاووس امروز با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان در این نشست با اشاره به اینکه خداوند معجزه جاودان خود را از جنس فرهنگ قرار داده است، اظهار کرد: قادر متعال برای ارج بخشیدن به جایگاه فرهنگ و دانش فرهیختگان را بر سایرین فضیلت بخشیده و دانایی را معیاری برای جایگاه انسان دانسته است.

غلامرضا منتظری با بیان اینکه فرهنگ آن مولفه‌ای است که انسان را یک گام به جلو فرا می‌خواند، افزود: شورای فرهنگ عمومی یعنی فضایی که گردهم می‌آئیم تا جامعه را یک گام به جلوتر فرا خوانده و در استمرار بالندگی گذشته به سمت صعود حرکت کنیم.

* گام دوم انقلاب به تمدن نوین اسلامی ختم می‌شود

وی با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم متن و منشور کوثری انقلاب است، خاطرنشان کرد: همان طور که در صدر اسلام دشمنان پیامبر اکرم (ص) را مقطوع‌النسل دانستند و خداوند متعال به نبی خاتمش کوثر و خیر کثیر را عنایت کرد در انقلاب ما که به تصور ترامپ و ایادی استکبار قرار نبود 40 سالگی‌اش را ببیند با لطف خداوند و کوثر اعطایی او که رهبری معظم است به گام دوم قدم گذاشته است.

 رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان با اشاره به اینکه گام نخست انقلاب از بهمن 57 آغاز و با گذر از بحران و چالش‌های بزرگ از جمله ترور، جنگ، فتنه و صف‌آرایی همه مستکبرین عالم در برابر خود، با سربلندی به 40 سالگی رسید، ادامه داد: گام دوم انقلاب اسلامی از بهمن 1397 آغاز شده اما دیگر پایان عدد 40 نیست و به ایجاد تمدن نوین اسلامی و انشاالله ظهور موعود ختم خواهد شد.

منتظری با بیان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تاکید شده که در این مرحله نیز با چالش‌هایی رو به رو خواهیم شد که جنسش متفاوت با چالش‌های گذشته است، اضافه کرد: در گام انقلاب چالش‌هایی برای ما به وجود آمده بود که باید اندیشه می‌کردیم تا با رژیم غاصب صهیونیستی و آمریکا چه کنیم اما در گام دوم این ما هستیم که به چالش غرب و ایادی استکبار تبدیل شده‌ایم که در استیصالی جاودان مانده‌اند با پدیده انقلاب اسلامی و ایران سربلند چه کنند؟

* مهم‌ترین بشارت بیانیه گام دوم انقلاب نابودی آمریکاست

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین بشارت‌های بیانیه گام دوم انقلاب فروپاشی و اضمحلال نظام سرمایه‌داری و قدرت پوشالی آمریکایی‌هاست، تصریح کرد: بیش از یک میلیون مقاله در دنیا به چاپ رسیده است که موضوع و محور آن شروع روزشمار معکوس انحطاط و نابودی آمریکا خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان با بیان اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب تنها مبتنی بر نتایج آکادمیک نیست، گفت: ایشان با باور به سنت‌های غیرقابل تبدیل الهی با امیدواری به آینده، آینده را از آن صالحان دانسته و نسبت به اشتباه محاسباتی نسبت به آینده در جامعه هشدار داده‌اند که لازمه آن تشکیل کارگروه‌های متناسب با هفت گام تحول مطرح شده در بیانیه در شهرستان است.

منتظری با ضروری دانستن دقت و مطالعه کامل فرآیند حرکت انقلاب در 40 ساله نخست، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم بر وجود برخی اشتباهات در مسیر حرکتی انقلاب اذعان کرده و آغوش انقلاب را برای نقدهای سازنده و کارآمد باز دانسته‌اند.

* چله نخست انقلاب با عدم سازشکاری و خیانت افتخارآمیز شد

امام جمعه گنبدکاووس نیز در این نشست با انتقاد از فاصله زیاد بین جلسات شورای فرهنگ عمومی در شهرستان، اظهار کرد: باید در گام دوم انقلاب با حساسیت و دقت بیشتری کار را در حوزه فرهنگ پیش گرفته و با استفاده از تجربه و دانش افرادی همچون دکتر منتظری نقش خود را در این عرصه ایفا کنیم.

حجت‌الاسلام محمود ترابی با اشاره به اینکه باید تحلیل درستی از گذشته انقلاب با محوریت افتخار به عدم خیانت و سازشکاری انقلابیون در کشور صورت بگیرد، افزود: برای تشخیص درست مسیر حرکت انقلاب در آینده باید بر انقلابی ماندن کشور در طول 40 سال گذشته و ضرورت تداوم آن تاکید شود.

وی با بیان اینکه باید با امید نسبت به آینده تمامی امور کشور را ساماندهی کرد، خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم با القائات نادرست و خبیثانه دشمن گام‌های مدیران و مسؤولان ما به سمت سستی رفته و دست‌های پر ما در برابر دشمن خالی شود.

امام جمعه گنبدکاووس با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را سال گشایش دانسته‌اند، ادامه داد: در این سال همچون یک فنر که ابتدا با سختی و فشردگی رو به رو شده و در نهایت با یک گشایش و فراخی به پایان می‌رسد خواهیم بود و باید نسبت به برکت و نعمت خداوند در این سال شکرگزار باشیم.

* ادارات طرح‌های عملیاتی خود منطبق بر بیانیه گام دوم انقلاب را ارائه دهند

فرماندار ویژه گنبدکاووس در این نشست با تقدیر از حضور رئیس سازمان بسیج اساتید استان گلستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گنبدکاووس، تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی از ظرفیت اندیشمندان و صاحب‌نظران شهرستانی، استانی و ملی استفاده کرده و خود را مکلف به اجرای طرح‌های عملیاتی این عزیزان می‌داند.

عبدالقدیر کریمی با بیان اینکه تشکیل کارگروه‌های عملیاتی متناسب با هفت گام تحول یک پیشنهاد عالی و قطعا اثربخش خواهد بود، ادامه داد: این کارگروه‌ها توسط جوانان و ذیل شورای فرهنگ عمومی تشکیل می‌شود و در هر کارگروه افراد با تجربه نیز به عنوان ناظر و راهنما حضور خواهند یافت.

وی با تاکید بر اینکه مدیران طرح‌های عملیاتی اداره خود را مبتنی بر دستورات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب به شورای فرهنگ عمومی ارسال کنند، تصریح کرد: تا هفته دولت امسال باید بخشی از این طرح‌ها عملیاتی شود تا ارزیابی شش ماهه نخست مدیران در سال جاری مدنظر قرار گیرد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه «رضا یازرلو» رئیس دانشگاه پیام نور گنبدکاووس به نمایندگی از دانشگاهیان و «مهدی باقریان» مدیرعامل بنیاد فرهنگی طهورا به عنوان نماینده جوانان در سخنانی پیشنهاداتی پیرامون عملکرد بهتر شورای فرهنگ عمومی منطبق بر گام دوم انقلاب ارائه کردند.

انتهای پیام/83014

طراحی و تولید: سرومدیا