دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۸۸۹۱۶ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۳

قیمت خرید تضمینی گندم به 1۷00 تومان افزایش یافت

به گزارش افشاگری از بیرجند به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی، مهدی عصمتی‌پور اظهار داشت: برای خرید تضمینی گندم کشاورزان امسال 19 مرکز جمع‌آوری در شهرستان‌های استان فعال است.

وی افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان آغاز شده است و هیچ‌گونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: بهای گندم خریداری‌شده از کشاورزان امسال در اسرع وقت و در نهایت 24 ساعت به‌حساب آن‌ها پرداخت می‌شود.

عصمتی‌پور بیان کرد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم تضمینی یک هزار و 700 تومان است بنا بر میزان کیفیت محصول این قیمت افزایش هم خواهد داشت.

وی یادآور شد: با توجه به ورود بیش‌ازحد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع‌آوری گندم مراجعه کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی سطح زیر کشت محصول گندم در استان را 18 هزار و 650 هکتار دانست و بیان کرد: میزان برداشت گندم از اراضی سطح زیر کشت بیش از 64 هزار تن پیش‌بینی شده است.

عصمتی‌پور عنوان داشت: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان و بهره‌برداران و همکاری آن‌ها با دلالان تأخیر در پرداخت بهای محصول است که این موضوع امسال رفع شده و هیچ جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

وی گفت: پارسال 10 هزار و 550 تن گندم به‌صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد که تمام مطالبات آنان در ماه‌های اول پرداخت شد.

برچسب ها :اقتصاد

طراحی و تولید: سرومدیا