پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ | 18 جولای 2019
کد خبر ۱۸۸۹۲۱ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

30 جشن گلریزان در کرمان برگزار می‌شود

به گزارش افشاگری از رابر، رمضان امیری در حاشیه جشن گلریزان شهرستان رابراز آزادی ۳ هزار و 331 نفرزندانی توسط ستاد دیه کرمان از ابتدای تاسیس تاکنون خبر داد و اظهار داشت: ستاد دیه کشور درسال ۱۳۶۹به همت شهیدلاجوردی راه‌انداری شد.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان با بیان اینکه دستگاه قضا سعی دارد از ورود انسان‌هایی که بر اثر حادثه یا مشکل مالی دچار مشکل شده‌اند به زندان‌ها جلوگیری کند، افزود: در جشن‌های گلریزان یکی از خیران شکات هستند که گذشت می‌کنند.

وی اظهار داشت: از این تعداد زندانی آزادشده، ۷۰۲ نفر کسانی بودند که شکات رضایت دادند، 2 هزار و ۵۹۹ نفر با مبلغ ۵۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون که ۱۳ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان آن توسط خیران تامین شده و مابقی از ستاد دیه و۲۰۵ نفر نیز از طریق صندوق خسارت‌های بدنی آزاد شدند.

امیری به موثربودن جلسات صلح و سازش توسط مسئولان قضا اشاره کرد و گفت: طی برگزاری جلسات صلح و سازش بادعوت ازشکات حدود۲۹۰ میلیارد تومان از بدهی زندانیان کسر شده که منجر به آزادی تعدادی شده است.

وی ادامه داد: تاکنون در استان ۱۳۵جشن گلریزان برگزار و ۱۵ میلیارد تومان خیران کمک کردند و امسال هم ۳۰ جشن گلریزان در استان داریم که پنج جشن در صداوسیمای مرکز کرمان برگزار خواهد شد.

مدیرکل زندان‌های استان کرمان ادامه داد: در شهرستان‌های بافت، رابر و ارزوئیه، ۲۵ زندانی با ۶۵۰ میلیون تومان بدهی چشم به راه کمک خیران و مردم نوعدوست هستند.

امیری با بیان اینکه در شهرستان رابر یک زندانی جرائم غیرعمد داریم، گفت: مردم شهرستان رابر با توجه به قانونمندبودن نسبت به سایر شهرستان‌ها آمارپایین‌تری از زندانیان را دارند.

برچسب ها :کرمان

طراحی و تولید: سرومدیا