پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ | 18 جولای 2019
کد خبر ۱۸۸۹۲۵ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

مرور حوادث چهارمحال و بختیاری

به گزارش افشاگری از شهرکرد در روزهای گذشته شهرهای چهارمحال و بختیاری شاهد حوادث و رخدادهایی از جمله دستگیری سارق، حوادث رانندگی، غرق شدن در رودخانه کره‌بس، اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده و... بودند که در ادامه مروری بر این حوادث و رخدادها داریم.

دستگیری سارقان

*  غلام‌عباس غلام‌زاده گفت: در پی وقوع یک فقره سرقت از مغازه فردی در شهرکرد، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی چهارمحال و بختیاری بلافاصله وارد عمل شده و تحقیقات خود را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: پس از بررسی دقیق آثار و علائم به‌جامانده در محل وقوع سرقت سرنخ‌هایی از سارقان به دست آمد و مشخص شد که یکی از سارقان قصد فروش اموال مسروقه را دارد.

وی ادامه داد: تحقیقات کارآگاهان برای بازداشت سارقان نتیجه داد و اکیپی از مأموران با اخذ مجوز قضایی یکی از سارقان را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

غلامزاده افزود: متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی به خود شد اما در مواجهه با دلایل و مدارک به سرقت مغازه با همدستی دو نقر دیگر اعتراف کرد که بلافاصله یکی دیگر از همدستان وی دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان موفق شدند یکی دیگر از سارقان را که در یکی از استان‌های همجوار سکونت داشت با اخذ نیابت قضایی دستگیر  و از مخفیگاه وی  اموال مسروقه به ارزش6 میلیارد و 700 میلیون ریال را کشف کنند.

*  فضل‌الله برزویی گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت وسایل خودرو، منزل، موتورسیکلت، احشام، مغازه و اماکن خصوصی رسیدگی به موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران فرماندهی انتظامی استان، قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: مأموران پلیس آگاهی استان، شهرکرد، بروجن، کیار، سامان و کوهرنگ با انجام اقدامات گسترده پلیسی و بررسی آثار و علائم به‌جامانده در صحنه‌های سرقت موفق شدند 7 سارق را دستگیر کنند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس تحقیقات علمی و فنی پلیس، سارقان به 15 فقره سرقت وسایل خودرو، منزل، موتورسیکلت، احشام، مغازه و اماکن خصوصی اعتراف کردند که متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

اجرای طرح پاکسازی نقاط آلوده

مسلم احمدی گفت: طرح پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با خرده‌فروشان موادمخدر در شهرستان فارسان  اجرا شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فارسان ادامه داد: پس از هماهنگی با مقام قضایی در راستای اجرای این طرح 3خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر دستگیر شد.

وی عنوان کرد: دراین عملیات مقدار قابل توجهی انواع مواد مخدر شامل یک هزار و 400 گرم تریاک، 40 گرم شیره تریاک و 5 گرم سوخته از خرده‌فروشان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر کشف و 3 خرده‌فروش به مرجع قضایی معرفی شدند.

کشف مواد مخدر

سلیمان ریاحی گفت: در پی اخبار رسیده مبنی بر اینکه شخصی با هویت مشخص با یک دستگاه پراید قصد انتقال موادمخدر از بندر عباس به شهرکرد را دارد، موضوع در دستورکار پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مأموران موفق شدند خودروی مورد نظر را در یکی از محله‌های شهر بندرعباس متوقف و در بازرسی از این خودرو مقدار 58 کیلو و 800 گرم تریاک که به طرز ماهرانه جاساز شده بود، کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه راننده پراید دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

غلام‌علی شکری گفت: در پی در یافت گزارشی مبنی بر فعالیت یک سوداگر مرگ در امر تهیه و توزیع مواد مخدر درشهر گندمان پیگیری موضوع در دستور مأموران انتظامی این بخش، قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجن افزود: پس از اخذ مجوز قضایی و انجام تحقیقات دقیق این قاچاقچی حین خرید و فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیر شد.

وی خاطر نشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم یک کیلو و240 گرم تریاک در بسته‌های آماده توزیع، کشف شد.

غرق‌شدگی

غلام‌علی شکری گفت: در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع حادثه غرق‌شدگی در رودخانه کره‌بس در شهرستان بروجن بلافاصله مأموران پاسگاه انتظامی دوراهان به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجن افزود : در این حادثه دو پسر جوان که جهت چیدن گیاهان دارویی به مناطق اطراف روستای دوراهان رفته بودند حین عبور از رودخانه کره‌بس به دلیل عمق آب و عدم آشنایی به فن شنا دچار خفگی شده و جان خود را از دست دادند.

وی خاطر نشان کرد: با تلاش عوامل انتظامی و هلال‌احمر اجساد از آب بیرون کشیده شد و با هماهنگی مراجع قضایی به پزشکی قانونی منتقل شدند.

کشف قتل

یزدان حق‌پرست گفت: یک فقره پرونده با موضوع فقدان پیرمردی 87 ساله از پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان کیار به پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری واصل شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: با توجه به حساسیت موضوع کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی استان پس از انجام کار اطلاعاتی و بررسی‌های همه‌جانبه، یکی از همسایگان مقتول را به‌عنوان مظنون شناسایی و دستگیر کردند.

وی خاطر نشان کرد: این متهم در تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده ضمن اعتراف به قتل، انگیزه خود را از ارتکاب به این جنایت اختلافات شخصی با وی عنوان کرد.

حق‌پرست با بیان اینکه موضوع مربوط به سال 1395 است و با حساسیت کارگاهان پلیس آگاهی چهارمحال و بختیاری موضوع به دقت بررسی و کشف شد، اظهار داشت: متهم پس از تشکیل پرونده قتل به مرجع قضایی معرفی شد.

کشف کالای قاچاق

سیروس میرزایی گفت: در عملیات ایست و بازرسی مأموران فرماندهی انتظامی بخش خانمیرزای شهرستان لردگان دو دستگاه وانت نیسان و وانت پراید حامل انواع کالای قاچاق با هماهنگی مقام قضایی توقیف شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان لردگان افزود: در بازرسی از دو خودرو یک دستگاه یخچال سیلور، دو دستگاه یخچال سامسونگ، دو دستگاه ماشین لباسشویی، دو دستگاه ماشین ظرف‌شویی و یک دستگاه همزن فاقد مدارک مثبت گمرکی کشف و رانندگان خودروها نیز دستگیر شدند.

تصادف

فرامرز شاهین از وقوع یک حادثه رانندگی در محور شهرکرد به دستگرد خبر داد و گفت:  در این حادثه برخورد یک ‌دستگاه پژو و پی‌کی یک فوتی و سه مصدوم برجای گذاشت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مصدومان پس از انجام اقدامات درمانی اولیه توسط کارشناسان فوریت‌های پزشکی به بیمارستان امام علی فرخشهر و کاشانی شهرکرد منتقل شدند.

کشف حشیش با نشان تجاری ایوانکا ترامپ

غلام‌عباس غلام‌زاده گفت: مأموران نیروی انتظامی استان موفق شدند خودرو حامل مواد مخدر حشیش با نشان تجاری ایوانکا ترامپ را در شهرستان لردگان شناسایی و متوقف کنند.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: بعد از بازرسی که از خودرو قاچاقچیانصورت گرفت بیش از 169 کیلوگرم مواد مخدر حشیش که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بودند، کشف شد و در همین راستا دو نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: محموله حشیش از مرزهای شرقی وارد کشور شده است.

شایعه وجود متادون در قهوه‌خانه‌ها

سید راشد جزایری درخصوص رواج شایعاتی در فضای مجازی در خصوص استفاده از ماده مخدر متادون در برخی از قهوه‌خانه‌ها و کافی‌شاپ‌های سطح شهرستان لردگان، گفت: نظارت بر این مراکز در طول سال به‌طور مستمر توسط مراکز بهداشت انجام می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه گزارشی در خصوص استفاده از متادون در کافی‌شا‌پ‌ها به این مرکز واصل نشده است، ادامه داد: مخلوط کردن این ماده مخدر در چای و قهوه موجب خنثی شدن اثر آن می‌شود، بنابراین این فرضیه تقریبا رد است.

زلزله

شامگاه دوشنبه زلزله‌ای به بزرگی 3/7 ریشتر در مقیاس امواج درونی زمین در  عمق 10 کیلومتری، حوالی شهر دشتک از توابع شهرستان اردل را لرزاند.

شهر دشتک از توابع شهرستان اردل در فاصله۹۲کیلومتری از شهرکرد مرکز چهارمحال و بختیاری  قرار دارد.

کشف جسد

جسد یک مرد جوان در کوه‌های سیاسرد این شهر توسط هلال احمر پیدا شد.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس ضمن تایید این خبر گفت: هویت جسد هنوز شناسایی نشده و جهت بررسی بیشتر به مراجع قضایی تحویل داده شده است.

این منبع آگاه ادامه داد: هنوز اطلاعات دقیقی در مورد علت فوت این فرد در دست نیست.

(عکس‌ها تزئینی است)

طراحی و تولید: سرومدیا