پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ | 18 جولای 2019
کد خبر ۱۸۸۹۳۲ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱

پرداخت 30 میلیارد تومان مستمری به مددجویان کردستانی/حمایت از 59 هزار خانواده نیازمند

فرهاد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج، اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون 30 میلیارد تومان شامل 29 میلیارد تومان مستمری و یک‌میلیارد تومان خدمات حمایتی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان پرداخت شده است.

وی به میزان مستمری پرداخت شده به مددجویان در سال گذشته نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مجموع 146 میلیارد تومان مستمری به 59 هزار خانواده زیرپوشش کمیته امداد در کردستان پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی کردستان تصریح کرد: این اعتبار جدای از سایر خدماتی است که در سرفصل‌های مختلف از جمله درمان، ازدواج، آموزش، کمک‌هزینه تحصیلی، خدمات بیمه اجتماعی و غیره پرداخت می‌شود.

کاظمی با بیان اینکه به طور میانگین ماهیانه اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان در زمینه پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد در کردستان هزینه می‌شود، گفت: مستمری مددجویان هر ماه و طی دو مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

به گفته وی، میزان پرداخت مستمری با توجه به تعداد افراد خانواده متفاوت بوده و خانواده‌های تک نفره 161 هزار تومان، خانواده دو نفره 275 هزار تومان، سه نفره 360 هزار، چهارنفره 466 هزار تومان و 5 نفر به بالا 516 هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی کردستان با بیان اینکه براساس مصوبه مجلس حقوق مددجویان زیرپوشش این نهاد امسال نیز افزایش خواهد داشت، گفت: تا کنون میزان افزایش حقوق مددجویان اعلام نشده و به محض ابلاغ از فروردین ماه اعمال و به حساب سرپرست خانوارها واریز خواهد شد.

انتهای پیام/2330/71

برچسب ها :جامعه

طراحی و تولید: سرومدیا