سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۶۲۴ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶

تأسی از قیام ۱۵ خرداد؛ راهکار برون‌رفت از مشکلات امروز

خبرگزاری فارس مازندران ـ سرویس سیاسی|مردم با علم به دینی بودن قیام به یاری او شتافته و رکود پیروزی در بازه زمانی ۱۵ سال را به نام خود ثبت کردند، تاریخ ایران مشحون از ژنرال‌های سیاسی است که هر کدام در ادوار مختلف تلاش داشتند با شعارهای جغرافیامحور مردم ایران را با خود همراه کنند.

اگرچه برخی از آنان توفیقات اندکی را کسب کردند اما تنها قیامی که با استقبال تمامی اقشار ایرانی مواجه شد، انقلاب اسلامی بود که با هدایت مرجعیت دینی شکل گرفت.

باید امام عزیز امت را تحسین کرد که با نهایت بی‌آلایشی و پیچیدگی سیاسی توانست ایرانیان را با خود همدل و همراه کند و طاغوتی را به ابرقدرت‌های شرق و غرب متکی بود را به زمین زند.

به‌نظر می‌رسد راهکار برون‌رفت از مشکلات امروز در تأنی و تأسی به قیام ۱۵ خرداد نهفته شده است، قیامی که این درس بزرگ را دارد که چنگ زدن به دین خدا و تمکین  به مرجعیت دینی، راه علاج همه مشکلات است.

از باب نمونه می‌توان به همین قصه پرغصه برجام حضرات تدبیر و امید اشاره داشت که اگر در انعقاد و امضای برجام به شروط ۹ گانه رأس حکومت دینی توجه عملیاتی می‌شد، آن‌وقت اینگونه جماعت پاستورنشین کاسه چه‌کنم چه‌کنم در برابر شیطنت شیاطین غربی و عربی و عبری نمی‌گرفتند.

و یا به نمونه موفقی هم باید اشاره کرد که تمکین به نظر مرجعیت دینی کاری را که همه از سرانجامش ناامید بودند را به سرانجامی ظفرمند رساند، داستان سوریه و داعش قصه‌ای است که تنها و تنها با تمکین و تبعیت از راهبرد مرجعیت دینی جواب داد و امروز همه به آن افتخار می‌کنند.

بنابراین اگر حضرات دولت تدبیر و امید به‌دنبال حل گره‌های زندگی مردم هستند، می‌بایست همچون افسران و مؤثران رشید سپاه قدس، با تمکین به راهبردهای نتیجه‌بخش مرجعیت دینی به جنگ با حربه‌های اقتصادی و صنعتی دشمن بروند.

قطعاً این تمکین می‌تواند درس‌آموزی دولتیان از قیام ۱۵ خرداد که توجه عملیاتی به مرجعیت دینی در هر شرایط در آن به کرات دیده می‌شود، تلقی شود، رجعت به انگیزه‌های مردمی و عمومی قیام خونین ۱۵ خرداد، کمک بزرگی به اصلاح رفتار و گفتار برخی حضرات اجرایی خواهد کرد که قطعاً این اصلاح، مقدمه‌ای برای حل کامل مشکلات خواهد بود.

برچسب ها :فرهنگ

طراحی و تولید: سرومدیا