سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۷۰۸ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۷

شجاعی: با سیستم جدید در آسیا زود نتیجه می‌گیریم/ امسال لیگ متفاوتی خواهیم داشت

به گزارش افشاگری، تیم ملی بسکتبال 5 نفره ایران خود را برای حضور در مسابقات کاپ آسیا آماده می‌کند که شهریورماه به میزبانی فیلیپین برگزار خواهد شد. فدراسیون بسکتبال برای هدایت تیم از شایسته متشرعی دعوت کرده تا فعالیت خود را با بانوان کشورمان پیگیری کند. چند مرحله اردو نیز برگزار شده و احتمالا با بازگشت متشرعی از 25 خرداد اردوها از سر گرفته خواهد شد.

فریده شجاعی نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در گفت‌وگو با فارس درباره روند تمرینی ملی‌پوشان ایران گفت: برنامه این بود قبل از مسابقات کاپ آسیا در رقابت‌های غرب آسیا شرکت کنیم اما یک بار می‌گویند این مسابقات برگزار می‌شود یک بار می‌گویند هیچ تیمی اعلام آمادگی نکرده و مسابقات برگزار نخواهد شد اما ما تیم را آماده نگه داشته‌ایم.

وی درباره فعالیت‌های متشرعی در تیم ملی، اظهار داشت: او دو هفته دیگر به ایران باز می‌گردد. زمانی که اردو نیست، مربی تیم ملی برنامه‌های خود را به بازیکنان می‌دهد و بازیکنان با فیلمی که می‌گیرند و برای مربی می‌فرستند مورد آنالیز قرار می‌گیرند. مربی تیم ملی نیز اشکالات را برطرف می‌کند. 

شجاعی افزود: از زمانی که متشرعی هدایت تیم را برعهده گرفته، تیم ملی دگرگون شده است چون تمام مدت اصلاح تکنیک انجام می‌شود. این کار جدیدی است که از سوی مربی تیم ملی صورت گرفته و فکر می‌کنم امسال لیگ متفاوتی داشته باشیم. با این سیستم پیش برویم خیلی زود نتیجه می‌گیریم.

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه هنوز حریفان ایران در کاپ آسیا مشخص نشده‌اند، خاطرنشان کرد: حریفان هنوز مشخص نیست اما متشرعی فیلم تیم‌هایی را که احتمال می‌دهد در گروه B باشند، درآورده و آنها را آنالیز می‌کند.

شجاعی درباره تیم بسکتبال 3 نفره بانوان نیز گفت: در مسابقات جهانی انتظار داشتیم آنها از گروه خود صعود کنند که این اتفاق نیفتاد. امیدواریم در جام جهانی هلند نتایج خوبی بگیرند. تیم ملی ایران از 18 خردادماه اردوهای خود را آغاز می‌کند و 26 خرداد راهی آمستردام خواهد شد.

طراحی و تولید: سرومدیا