سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۷۹۲ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۲

حراج «خانه خوبان» در حمایت از سیل‌زدگان/ قیمت‌گذاری از ۲ تا ۹۰ میلیون تومان

 

محسن سلیمانی دبیر رویداد «خانه خوبان» که جمعه پیش‌رو (۲۴ خرداد) ساعت ۱۷ در پردیس سینماگالری ملت افتتاح می‌شود، درباره جزئیات آن به خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس گفت: این رویداد هنری در واقع نمایشگاه و فروش آثار اساتید و پیشکسوتان هنرهای تجسمی به نفع آسیب‌دیدگان سیل است.

وی افزود: در «خانه خوبان» ۱۲۷ اثر از ۸۶ هنرمند در شاخه‌های نقاشی، خوشنویسی، طراحی، کاریکاتور و مجسمه جمع‌آوری شده است و به نفع سیل‌زدگان اخیر کشور به فروش می‌رسند.

سلیمانی توضیح داد: اکثر هنرمندان حاضر در نمایشگاه، آثاری از پیش تهیه شده را برای فروش عرضه کرده‌اند،‌ اما برخی هنرمندان مانند خانم مهنوش مشیری و آقای فرزاد ادیبی اثری مختص این نمایشگاه خلق کرده‌اند. این اهدا از ۵۰ تا ۱۰۰ درصد سود فروش را شامل می‌شود، یعنی برخی هنرمندان نیمی از مبلغ فروش را دریافت می‌کنند اما برخی هم اثر خود را به صورت کامل برای این امر خیر اهدا کرده‌اند. میزان اهدای هر اثر را در فهرست آثار نمایشگاه قید خواهیم کرد.

دبیر رویداد «خانه خوبان» درباره شیوه قیمت‌گذاری آثار گفت: از هنرمندان خواسته بودیم قیمت پیشنهادی خود را ارائه کنند، سپس از برخی کارشناسان نظیر غلامرضا نامی هم برای قیمت‌گذاری مشورت گرفتیم و در نهایت، آثار بین ۲ تا ۹۰ میلیون تومان قمت‌گذاری شدند.

وی اضافه کرد: آثار ارزان‌تر توسط عموم مردم قابل خریداری است اما برای آثار اساتید شاخص مانند احصایی، محجوبی و شیشه‌گران، روی مجموعه‌داران و هنرشناسان حساب کرده‌ایم.

به گفته سلیمانی، تا زمان پایان نمایشگاه یعنی جمعه ۳۱ خرداد، آثار فروخته شده به صورت رزرو در نمایشگاه وجود دارند و اگر خریداری، بالاتر از قیمت پایه و فروخته شده را پیشنهاد دهد، اثر به او فروخته خواهد شد.

دبیر رویداد «خانه خوبان» در پایان خاطرنشان کرد: از خیرین مدرسه‌ساز، مجموعه‌داران هنری و برخی بانک‌های خصوصی برای حضور مؤثر و سهیم‌شدن در این امر خیر دعوت کرده‌ایم، امیدواریم مردم نوع‌دوست کشورمان هم در حمایت از هموطنان سیل‌زده مثل همیشه حضوری پررنگ داشته باشند.

 

 

نمایشگاه و فروش آثار استادان و پیشکسوتان هنرهای تجسمی با عنوان « خانه خوبان» به نفع آسیب دیدگان سیل با مشارکت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اسلامی، موسسه تصویر شهر، سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور، خانه سینما و قرارگاه فرهنگی حمایت از سیل زدگان برگزار می‌شود و در مراسم افتتاحیه، سعید اوحدی رییس و معاونان سازمان فرهنگی هنری، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور خواهند داشت.

برچسب ها :فرهنگ تجسمی تجسمی

طراحی و تولید: سرومدیا