سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۷۹۳ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴

مجید مجیدی با «خورشید» می‌آید، نیکی کریمی با «آتابای»

 

به گزارش افشاگری، روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری اعلام کرد شورای صدور پروانه ساخت در جلسه اخیر خود با ساخت ۴ فیلمنامه موافقت کرده است. 

بدین ترتیب، فیلمنامه‌های «لباس شخصی» به تهیه‌کنندگی حبیب‌الله والی‌نژاد،کارگردانی و نویسندگی امیرعباس ربیعی و «کاغذ شطرنجی» به تهیه‌کنندگی،کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی ساخته خواهد شد. «روباه» آخرین ساخته سینمایی افخمی است که ۵ سال قبل روی پرده رفت. همچنین سال گذشته اخباری پیرامون تدوین مجدد «فرزند صبح» توسط او منتشر شد اما فرجامی نداشت. (+)

آخرین ساخته نیکی کریمی در مقام کارگردان مانند افخمی به ۵ سال پیش و فیلم «شیفت شب» باز می‌گردد. حال او فیلمنامه‌ای از هادی حجازی‌فر به نام «آتابای» را تهیه‌کنندگی و کارگردانی خواهد کرد. آتابای نام طایفه‌ای مشهور در ترکمن‌صحرا است.

فیلمنامه دیگری که موافقت شورای ساخت سازمان سینمایی را اخذ کرده، «خورشید» به نویسندگی مشترک مجید مجیدی و نیما جاویدی (کارگردان فیلم سینمایی «سرخ‌پوست») است که تهیه‌کنندگی و کارگردانی‌اش را مجید مجیدی بر عهده دارد.

آخرین ساخته مجیدی به نام «آن‌سوی ابرها»‌ در هندوستان و با بازیگران هندی ساخته شد، این فیلم گرچه اکران موفقی در هند و ایران نداشت اما بازیگر آن «ایشان خاطر» توانست جایزه «بهترین هنرپیشه مرد تازه‌کار» را از شصت و چهارمین «جوایز فیلم‌فِر» که به اسکار هندوستان شهرت دارد دریافت کند. (+)

او پیش‌تر اعلام کرده بعد از فیلمی که در ایران می‌سازد (خورشید)، دوباره راهی هندوستان خواهد شد تا «معدن زغال‌سنگ» را در این کشور آسیایی مقابل دوربین ببرد. (+)

طراحی و تولید: سرومدیا