سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۷۹۹ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴

بدون تامین حمایت مالی، مناطق تعریف شده ژیمناستیک موفق نخواهد بود

به گزارش افشاگری از کرمانشاه، نخستین نشست روسای ژیمانستیک استان‌های منطقه سه کشور با حضور استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان و در غیاب مسؤولان استان‌های مرکزی و قم که به میزبانی شهر کرمانشاه برگزار شد.

رئیس منطقه سه ژمیناسیتک کشور در این نشست، اظهار داشت: فدراسیون با تقسیم‌بندی کشور به مناطق 6‌گانه، قصد به اختیار گرفتن برنامه‌ها در مناطق را دارد و امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب زمینه فعال‌سازی ژیمناستیک در تمام استان‌های مناطق سه را فراهم کنیم.

غلامرضا همتی ادامه داد: انتظار می‌رفت در این منطقه‌بندی، استان‌های همجوار در یک منطقه قرار بگیرند تا شاهد حضور موفق ریاست همه هیأت‌های استان های منطقه سه در این نشست بوده و از نظرات آن‌ها استفاده کنیم.

وی تامین مالی را اصلی‌ترین شرط موفقیت فعالیت مناطق تعریف شده ژیمناستیک دانست و گفت: طراحی و اجرای هر برنامه نیاز به تامین مالی دارد و نبود حمایت و تامین مالی مشخص یکی از اصلی‌ترین مشکلات برنامه منطقه‌بندی ژیمناستیک در کشور است.

رئیس هیئت ژمیناستیک استان ایلام در این نشست، افزود: مشخص نبودن منبع مالی قابل اتکا در طراحی و اجرای برنامه‌های مناطق تعریف شده یکی از موانع اصلی اجرای طرح منطقه‌بندی است و این سئوال مطرح می‌شود که آیا برنامه‌های طراحی شده باید با حمایت مالی هیأت‌های استان‌ها اجرا شود؟

حامد عزیزنصرتی یادآور شد: این در حالی است که وضعیت مالی هیأت‌های استان قابل اتکا نیست و بسیاری از هیأت‌های استانی در تامین نیازهای خود هیأت نیز دچار مشکل هستند و نمی‌توانند بخشی از هزینه‌های منطقه را نیز تامین کنند.

نصرتی با اشاره به تداوم تشکیل جلسات هم‌اندیشی با حضور مسؤولان فنی و نواب رئیس بانوان هیأت‌های استانی، گفت: در برنامه‌های بعدی هیأت منطقه باید برنامه‌ریزی لازم برای حضور فنی و نواب رئیس بانوان در جلسات فراهم شود و چرا که این مساله سبب اخذ تصمیمات فنی و تخصصی با مشارکت آن‌ها خواهد شد.

نائب رئیس هیأت همدان همچنین در این نشست با تاکید بر مشخص بودن اختیارات مناطق تعریف شده، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های منطقه سه باید تعریف و مشخص کردن حدود اختیارات و وظایف مناطق، بر‌اساس دستورالعمل ارائه شده در راستای ایجاد حداکثر بهره‌وری باشد.

ناصر مرادی تصریح کرد: بحث مالی و تامین مالی برنامه‌های طراحی شده مساله است که باید در نشت‌های بعدی از مسؤولان فدراسیون مطالبه شود.

ریاست هیأت ژیمناستیک استان لرستان نیز با تاکید لزوم تشکیل کمیته اقتصادی در منطقه، یادآور شد: براساس دستور‌العمل ارائه شده نیاز مالی مناطق تعریف شده باید از طریق کمیته اقتصادی و جذب اسپانسر تعریف شود و به همین دلیل تشکیل کمیته اقتصادی از نخستین و مهمترین نیازهای منطقه است.

حمزه امین‌منش ادامه داد: در ادامه فعالیت منطقه باید با حضور کادر فنی تقویم سالانه هیأت تدوین و دراختیار مناطق قرار گرفته تا همه هیأت‌های حاضر در منطقه برای برنامه‌های آتی برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند.

گفتنی است، در ادامه این جلسه مقرر شد در نیمه اول و دوم مهرماه مسابقات رده‌های پایه ژیمناستیک منطقه سه کشور در 6 وسیله در قسمت آقایان در استان همدان و در چهار وسیله قسمت بانوان در استان لرستان برگزار شود.

برچسب ها :لرستان کرمانشاه

طراحی و تولید: سرومدیا