سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۸۰۵ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

فارس من| امسال شهریه مهد کودک‌ها افزایش نیافت

به گزارش افشاگری من است که والدین با اظهار ناخرسندی از این اتفاق این گونه بیان کرده‌اند که با وجود تهیه لوازم آموزشی از سوی خانواده این شهریه‌های زیاد باری بر دوش خانواده است.

به همین منظور رئیس بهزیستی شهرستان همدان در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه نرخ شهریه مهدهای کودک براساس نرخ مصوب بهزیستی کشور است گفت: مهدهای کودک زیر نظر بهزیستی به سه دسته سه ستاره، دو ستاره و یک ستاره تقسیم می‌شود.

رضا افشاری افزود: شهریه مهدهای سه ستاره تا دو سالگی 225 هزار تومان، دو تا سه سالگی 213 هزار تومان و برای سه تا 6 سالگی 208 هزار تومان نرخگذاری شده است.

وی ادامه داد: نرخ شهریه مهدهای کودک دوستاره تا دو سالگی 195 هزار تومان، دو تا سه سالگی 186 هزار تومان و برای سه تا 6 ساله‌ها 182 هزار تومان است.

افشاری گفت: برای مهدهای کودک یک ستاره نیز تا دو سالگی 178 هزار تومان، از دو تا سه سالگی 168 هزار تومان و برای سه تا شش سالگی نیز 164 هزار تومان شهریه هر ماه مصوب شده است.

وی در خصوص نرخ شهریه مهدهای کودک حاشیه شهر نیز خاطرنشان کرد: نرخ شهریه ماهانه تا دو سالگی 154 هزار و 500 تومان، دو تا سه سالگی 141 هزار تومان و برای رده سنی سه تا 6 سال نیز 141 هزار تومان قیمت گذاشته شده است.

افشاری با بیان اینکه مهدهای روستایی تا دو سالگی پذیرش ندارند چون مراجعه‌کننده کم است گفت: نرخ شهریه مهدهای روستایی برای رده سنی دو تا سه سالگی 72 هزار تومان و برای رده سنی سه تا شش سال 67 هزار تومان است.

وی با تاکید بر اینکه نرخ شهریه مهدهای کودک براساس درآمد هر استان بومی‌سازی می‌شود اضافه کرد: در بحث نظارت بر مهدکودک‌های همدان سه کارشناس در سه ماهه امسال از 80 درصد مهدها بازدید به عمل آورده‌اند.

رئیس بهزیستی شهرستان همدان در خصوص هزینه وسایل آموزشی مهدهای کودک نیز یادآور شد: هزینه این وسایل نیز برای رده سنی 4 تا 5 سال 175 هزار تومان، سه تا چهار سال 150 هزار تومان، دو تا سه سال 125 هزار تومان و برای دوره پیش دبستانی 200 هزار تومان در طول یک سال نرخگذاری شده است.

وی با اظهار خرسندی از خدمات‌دهی مهدهای کودک همدان نسبت به  استان‌های همجوار بیان کرد: در سال جاری در نتیجه نظارت‌های کارشناسی دو مهدکودک در همدان تذکر گرفته‌اند.

افشاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون 138 مهدکودک فعال در همدان وجود دارد، افزود: تورم، گرانی و اجاره بهای زیاد دلایل اصلی تعطیلی برخی مهدهای کودک در همدان است.

وی با بیان اینکه امسال به دلیل وضعیت معیشتی مردم هنوز شهریه مهد کودک‌ها افزایش نیافته است گفت: متاسفانه اکثر مهدکودک‌ها از عدم افزایش شهریه امسال گلایه داشته‌اند.

رئیس بهزیستی شهرستان همدان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 485 مربی فعال در مهدهای کودک همدان به کودکان خدمات آموزشی ارائه می‌دهند.

برچسب ها :فارس

طراحی و تولید: سرومدیا