سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۸۰۹ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۸

فارس من| هیچ کارفرمایی موافق تعدیل نیرو نیست

به گزارش افشاگری من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، موضوعی ضروری درباره «تعدیل نیرو در سمنان» مطرح کرده‌اند.

آن‌ها با انتشار مطالبه‌ای در سامانه «فارس من» تصریح کردند که «شمار زیادی از کارگران یک شرکت تولیدی و صنعتی در سمنان تعدیل شدند. ظاهراً قرار است تا پایان سال باز هم تعدیل نیرو صورت گیرد و حتی احتمال تعطیلی شرکت وجود دارد.

من به‌عنوان یکی از کارگران شرکت از مسؤولان می‌خواهم به مشکلاتی که برای این شرکت به وجود آمده رسیدگی کنند. اکثر کارگران از شرایط کار در این شرکت راضی هستند. چرا با برخی تصمیمات به مشکلات ما دامن می‌زنند؟»؛ خبرگزاری فارس استان سمنان به بررسی موضوع پرداخته است.

رستم سعداللهی، رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس استان سمنان با تأکید بر اینکه هیچ کارفرمایی موافق تعدیل نیرو نیست، به اعمال تحریم‌های پتروشیمی اشاره و اظهار کرد: تحریم پتروشیمی در قالب اقدامات ظالمانه آمریکا ضربه‌هایی خواهد زد که باید مدیریت شود.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از تولیدات پتروشیمی ایران صادراتی است و تحریم آن، هزینه‌هایی را بر دوش صادرات ما اضافه می‌کند تا کالاهای صادراتی به دست مصرف‌کننده برسد.

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان با تأکید بر اینکه با کاهش فروش به خاطر تحریم‌های پتروشیمی تولید تلنبار می‌شود، تصریح کرد: ممکن است در این شرایط، برخی کارخانه‌ها آرام‌آرام از کار بیفتند و به خاطر عدم صادرات، احتمالاً کاهش قیمت هم خواهیم داشت.

سعداللهی با اشاره به اینکه تحریم پتروشیمی اگر مثل نفت جدی باشد، به ضرر صنعت پتروشیمی و تولید کشور خواهد بود و مشکلاتی را به بار می‌آورد، بیان کرد: با وجود اینکه در چنین شرایطی صادرات نمی‌توانیم انجام دهیم، باید شرایطی ایجاد شود که صنعت پتروشیمی در داخل با محصولات کامل و تمام‌شده فروش داشته باشد تا شرایط مناسبی برای صنعتگران و کارآفرینان ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه مشکلات پیش پای صنعتگران و تولیدکنندگان زیاد است، اضافه کرد: دولت با مشکلات صنعتگران و بخش تولید از همه آشناتر است و مشکلات تولید هم دیروز و امروز ایجاد نشده است.

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان تصریح کرد: مشکلات صنعت امروز به اوج خود رسیده و صنعتگران را با موانع زیادی در عرصه تولید مواجه کرده است.

سعداللهی با بیان اینکه کمبود نقدینگی، تأمین مدارک و پیش‌نیاز لازم برای دریافت تسهیلات بانکی ازجمله مشکلات تولیدکنندگان و صنعتگران است، اضافه کرد: با وجود تحریم‌های پتروشیمی، مشکلات در تأمین مواد اولیه هم بیشتر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بازار فروش با مشکلات زیادی مواجه است، تصریح کرد: بازار فروش به خاطر قیمت بالای مواد اولیه دچار مشکل شده و همه این مشکلات و کمبودها، تولید را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس انجمن مدیران صنایع استان سمنان با اشاره به اینکه صنعتگران با چنگ و دندان در مسیر تولید ملی روی پای خود ایستاده‌اند، اضافه کرد: امیدواریم مشکلات رفع شود و در سال رونق تولید، به رونقی که می‌خواهیم برسیم.

برچسب ها :فارس

طراحی و تولید: سرومدیا