سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ | 18 ژوئن 2019
کد خبر ۱۹۰۸۲۱ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۱

بروجرد رتبه‌دار تولید گوشت سفید در لرستان

به گزارش افشاگری از بروجرد، عزت‌الله نباتی عصر امروز در جلسه دیدار کارکنان جهاد کشاورزی با امام جمعه این شهرستان اظهار کرد: بروجرد با تولید بیش از ۲۳ درصد تولید گوشت سفید در لرستان رتبه نخست را  در استان دارا است.

وی عنوان کرد: بروجرد همچنین با تولید ۶ تن در روز مقام نخست تولید تخم مرغ و با تولید ۱۶ درصد شیر لرستان در جایگاه دوم لرستان ایستاده است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد خاطرنشان کرد: این شهرستان همچنین رتبه سوم تولید واحدهای دامی و گوشت قرمز لرستان را به خود اختصاص داده است.

نباتی با اشاره به وجود ۶۸ هزار هکتار اراضی آبی و دیم در بروجرد، افزود: سهم تولید سالانه محصولات زراعی و باغی ۵۸۰ هزار تن به ارزش تقریبی یک‌هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: علاوه بر فعالیت و اشتغالزایی قریب به ۲۰ هزار بهره‌بردار حوزه کشاورزی، ۶ هزار کارگر فصلی نیز سالانه در این حوزه فعالیت و ارتزاق می‌کنند.

این مسوول تاکید کرد: بروجرد ۲۵ درصد اراضی کشاورزی لرستان را در خود جای داده و ۲۰ گونه باغی در سطح باغات آن کشت می‌شود.

نباتی با اشاره به فعالیت یک مزرعه پرورش ماهیان خاویاری و دو مزرعه ماهیان گرم‌آبی با تولید یکصد تن در سال اظهار کرد: ۳۸ مزرعه پرورش ماهی این شهرستان سالانه ۲ هزار و ۲۰۰ تن ماهی تولید می‌کنند.

وی از تولید ۲۵ درصد عسل لرستان در بروجرد خبر و ادامه داد: این شهرستان رتبه نخست تولید گوشت سفید و تخم مرغ، جایگاه دوم تولید شیر و مقام سوم تولید واحدهای دامی و گوشت قرمز لرستان را دارا است.

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد در ادامه با اشاره به فعالیت‌های این اداره پس از وقوع سیلاب اخیر، خاطرنشان کرد:  احداث، مرمت و بازگشایی کانال‌های آبرسانی و مرمت ۷۴ کیلومتر  کانال در ۲۸ روستا از جمله این اقدامات است.

نباتی ادامه داد: احداث ۱۱ دهنه پل بتنی، لایروبی ۱۱ رشته قنات، ایجاد ۱۵ سیل‌بند و مرمت بیش از ۳۰ رشته قنات با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومانی از دیگر اقدامات انجام شده است.

برچسب ها :کشاورزی

طراحی و تولید: سرومدیا