دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۹۳۳۹۸ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۵

فضای پیرامونی تئاترشهر به مرکز دائمی اجراهای میدانی بدل می‌شود

به گزارش افشاگری، روز گذشته جمعی از مدیران شهری به همراه شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، میهمان سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر بودند و پیرامون جدیدترین اقدامات مشترک برای پویایی هر چه بیشتر محوطه این مجموعه و رفع آسیب‌های آن تصمیم گیری کردند. بر این اساس مقرر شد تا پایان هفته جاری پیش نویس تفاهم صورت گرفته تدوین و به تآیید طرفین برسد. 

 

*اسدی : برنامه ریزی فراگیر برای اجراهای میدانی محوطه  تئاتر شهر

در ابتدای این نشست مدیر مجموعه تئاتر شهر ضمن تشکر از شهردار منطقه ۱۱ و همکاران او در حل معضل آشفتگی فضای چهار راه ولیعصر و ساماندهی دست فروشان، دوره کنونی را یکی از درخشان‌ترین مقاطع تعامل تئاتر شهر با شهرداری دانست.

اسدی ضمن اشاره به جلسات متمادی و پیگیری‌های انجام شده برای رفع سلبی معضلات مجموعه تئاتر شهر، گام دوم در این زمینه را به صورت ایجابی، برنامه ریزی و اجرای رویدادهای نمایشی فراگیر به صورت پیوسته در فضای پیشخوان تئاتر شهر و محیط پیرامونی آن در تمام طول سال دانست که تئاتر شهر با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی برنامه‌هایی برای اجرای تئاتر محیطی، تئاتر شورایی و مناظره‌ای در دست اقدام داریم.

مدیر مجموعه تئاتر شهر در ادامه افزود: باید تکلیف ساختمان کناری تئاتر شهر نیز روشن شود و با تبدیل آن به یک مرکز رشد تئاتری، موزه زنده هنرهای نمایشی، کتابخانه، فضای نمایشگاهی و گالری خیابانی به توسعه امکانات نمایشی در این فضا کمک کنیم. همچنین ارایه و فروش مهارت‌های هنری و شکل‌دهی به بازار مهارت‌های هنری به جای محصول از دیگر طرح‌هایی است که شهرداری می‌تواند در به ثمر رسیدن آن نقش اساسی داشته باشد.

*آبادیان : تئاتر شهر مهمترین ذی نفع فضای بوستان دانشجو است

آبادیان شهردار منطقه ۱۱ نیز در این جلسه ضمن اشاره به اجرای طرح انضباط شهری و پیراستن فضای پیرامونی مجموعه تئاتر شهر خواستار همکاری هرچه بیشتر هنرمندان و رسانه‌ها در به ثمر رسیدن اهداف این طرح شد. او در ادامه،  پیشخوان مجموعه تئاتر شهر را فضایی کاربردی برای عرضه ی دائم آثار نمایشی دانست و اعلام کرد مجموعه شهرداری و سازمان فرهنگی هنری آمادگی کامل دارد تا در زمینه پشتیبانی مالی و سخت افزاری اجرای آثار نمایشی در  پهنه رودکی و از جمله در پیشخوان تئاتر شهر با مجموعه تئاتر شهر همکاری کند.

شهردار منطقه ۱۱ در ادامه افزود: ما در حال جلب نظر اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر هستیم تا از سال آینده ردیف بودجه مستقلی برای اجرای آثار نمایشی میدانی در این پهنه اختصاص پیدا کند و امیدواریم شاهد اجراهایی بر مبنای الویت‌های فرهنگ شهروندی هم باشیم.

وی در انتها افزود: شهرداری تمام قوای خود را برای تبلیغات و اطلاع رسانی رویدادهای نمایشی این فضا به کار خواهد بست.

 

*کرمی : سپاسگزاری از نگاه مثبت شهرداری به مقوله ی تئاترشهر

در انتهای این جلسه شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی کشور ضمن قدردانی از حسن نظر و نگاه مثبت و کمکی که به حل معضل فضای بیرونی تئاتر شهر که مطالبه ای چند ساله بوده است، گفت:  تعامل و همکاری ما می‌تواند به خروج از این شرایط کمک کند. ما می‌دانیم که چه فشاری را از جانب دست فروشان تحمل می‌کنید ولی واقعیت این است که آنها نیز برای معیشت خود نیاز به مکان های مجزایی دارند و نباید مجموعه تئاتر شهر به مکانی که ثبت ملی شده است در این زمینه متضرر شود.

کرمی در ادامه ضمن اعلام آمادگی اداره کل هنرهای نمایشی و دفتر تئاتر خیابانی برای مشارکت در این مهم از ارائه پیش نویس تفاهم نامه تا چهارشنبه هفته جاری خبر داد.  

در این دیدار علاوه بر شهردار منطقه ۱۱ ، شهردار ناحیه  ۱، جمعی از معاونان شهرداری منطقه  ۱۱ و سامان خلیلیان، رییس دفتر تئاتر خیابانی اداره کل هنرهای نمایشی نیز حضور داشتند.

 

برچسب ها :فرهنگ تئاتر تئاتر

طراحی و تولید: سرومدیا