دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۹۳۴۱۹ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۶

آیین‌نامه استخدامی دهیاران به تصویب کمیسیون اجتماعی هیات وزیران رسید

 به گزارش افشاگری، سعیدرضا جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در روز دهیاری‌ها اظهار داشت: امروز بیش از 37 هزار دهیاری در سراسر کشور حضور دارند و فعالیت‌های مختلفی در راستای توسعه امور روستایی انجام می‌دهند. 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نظام مردم‌سالاری به دهیاری‌ها نیز رسیده است، گفت: ما رویکردهای جدیدی را برای دهیاری‌ها تعریف کرده‌ایم و در همین زمینه بخشنامه‌هایی ارسال کرده‌ایم. 

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: در استعلام اولیه 1200 کارآفرین روستایی فعال شناسایی شدند و در پایش دوم تعداد کارآفرینان روستایی به 3 هزار نفر رسیده‌اند. 

جندقیان تاکید کرد: کتاب روستاهای بدون بیکار در حال گردآوری است. 

وی بیان داشت: وظیفه دولت به طور خاص ایجاد اشتغال نیست بلکه باید در 5 بخش صدور مجوزهای لازم،‌ هماهنگی دستگاه‌ها،‌ ارائه تسهیلات، حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های اجتماعی،‌ اقتصادی و فرهنگی و تسهیل‌سازی اقدام کند. 

جندقیان ادامه داد: با همکاری پست بانک حدود 600 تا 700 طرح در دهیاری‌ها مصوب شده است و بزودی تسهیلات آنها پرداخت می‌شود و حدود 220 میلیارد تومان برای این طرح‌ها تسهیلات به دهیاری‌ها پرداخت خواهد شد. 

وی بیان داشت: امنیت شغلی دهیاران یکی از اقدامات موثر است و در دوره قبل مشاهده می‌کردیم که دهیاران جابجا می‌شدند و این جابجایی‌ها برای ساختار مدیریت کشور ضرر داشت؛ بنابراین با اقدامات صورت گرفت قرار شد از ظرفیت  دهیاران بیشتر استفاده کنیم و در حال حاضر بیش از 72 درصد از دهیاران در سمت خود باقی ماندند و حدود 22 درصد از دهیاران نیز به دلایل مختلف عزل شدند. 

معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ادامه داد: لایحه دهیاری‌ها با حمایت وزیر کشور با 18 ماده روانه هیات دولت شده  است و آیین‌نامه استخدامی و اجرایی دهیاران نیز با کمترین تغییرات پس از حدود 25 جلسه در کمیسیون اجتماعی هیات وزیران به تصویب رسید. 

انتهای پیام/

برچسب ها :اقتصاد

طراحی و تولید: سرومدیا