دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۹۳۴۳۴ انتشار : ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۱

آسمان صاف در اغلب شهرها/موج‌ها در خلیج فارس و دریای عمان

به گزارش افشاگری، براساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیشیابی هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات گرگان و خراسان شمالی در ساعات بعدازظهر افزایش ابر، رگبار موقت، رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود .

روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری در برخی مناطق آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گرگان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و ارتفاعات البرز در استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان در ساعات بعدازظهر رگبار موقت، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت  پیش‌بینی می‌شود.

روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان در اغلب مناطق کشور صاف خواهد بود و فقط در شمال خراسان رضوی و خراسان شمالی رشد ابر و بارش پراکنده داریم.

در سه روز آینده در ارتفاعات شمال و غرب هرمزگان و جنوب کرمان در ساعت بعدازظهر رشد ابر با احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت  پیش‌بینی می‌شود و در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل تداوم وزش باد شدید، گردوخاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود و در همین مدت در جنوب سمنان، شرق اصفهان، شرق یزد، جنوب تهران، قم و استان مرکزی وزش باد نسبتاً شدید پیش‌بینی می‌شود.

بعدازظهر امروز و دو روز آینده مرکز و شرق خلیج فارس و شرق دریای عمان مواج است.

تا پایان هفته در نیمه جنوبی و نیمه شرقی کشور تداوم هوای گرم تابستانی و اوایل هفته آینده افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری در بعدازظهر وزش باد شدید در برخی اوقات پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۳۹ و ۲۳ درجه خواهد بود.

کاربران همچنین می‌توانند وضعیت جوی تعدادی از استان‌ها را در ۵ روز آینده در جداول زیر مشاهده کنند.

فردا اهواز با بیشینه دمای  ۴۶ درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان خواهد بود.

روز آینده اردبیل و شهرکرد با کمینه دمای ۹ درجه بالای صفر خنک‌ترین مراکز استان خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهرماه ۹۷) تا ۱۶ تیرماه امسال ۳۱۲ میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی ۱۵۹.۲ میلی‌متر بود که بارش سال جاری ۹۵.۹درصد بیشتر از سال گذشته است.

میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور ۲۲۳.۴ میلی‌متر بوده است که بارش سال جاری ۳۹.۷ درصد بیشتر از سال بلندمدت است.

بیشترین میزان بارش در هفته چهل و یکم سال زارعی متعلق به منطقه کارکنده در استان گلستان به میزان ۹۷.۷میلی‌متر بوده است. میانگین گرم‌ترین منطقه شوش در استان ایلام به میزان ۴۸.۸درجه سلسیوس و میانگین خنک‌ترین منطقه کنارک در استان سیستان و بلوچستان به میزان ۷.۴درجه سلسیوس بوده است.

کاربران همچنین می‌توانند جزئیات بیشتری از خبرنامه هفتگی هواشناسی کشاورزی را از اینجا مشاهده کنند.

انتهای پیام/

طراحی و تولید: سرومدیا