دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۱۹۳۶۶۳ انتشار : ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳

دفاع پلیس از خبرنگاران در «باستی هیلز»/ ضارب عکاس فارس در لواسان دستگیر شد

به گزارش افشاگری بعد از دستور دادستانی لواسانات مبنی بر حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» و تردد عادی مردم در آن، برای تهیه گزارش راهی لواسانات شدند که در هنگام عکاسی از دیوارهای 8 متری ویلایی عجیب در ورودی محله باستی با برخورد یکی از نگهبانان ساختمان‌ها مواجه شدند.

در هنگام عکاسی از دیوارهای بیرونی عجیب این ساختمان که طبق قانون هیچ مشکلی برای تصویربرداری از آن وجود ندارد، ناگهان نگهبانی به سمت عکاس فارس حمله‌ور می‌شود و با فحاشی و ضرب و شتم عکاس، دوربین و سوئیچ خودروی وی را غصب کرد.

پس از این اتفاق عکاس فارس با پلیس تماس می‌گیرد و گشت 110 پس از حضور در محل و مشاهده مجوز رسمی تصویربرداری نسبت به اخطار به ساکنین محل اقدام می‌کنند. گرچه نگهبان ساختمان پس از تماس با پلیس، سوئیچ را به بیرون پرتاب و از درب دیگر ساختمان فراری شده است.

پس از عدم توجه نگهبانان داخل ساختمان به اخطارهای پلیس، قاضی کشیک حکم ورود به ویلا و بازپس‌گیری دوربین را صادر می‌کند و با توجه به دیوارهای بلند و درب‌های امنیتی ساختمان، جرثقیل برای باز شدن درب در محل حاضر می‌شود. 

در این زمان فردی که با عکاس فارس برخورد شنیع و غیرقابل قبولی ارائه کرده است پس از ورود به موقع دادستانی، کلانتری و شهرداری لواسان با تماس دوستانش به همراه دوربین حاضر می‌شود که بلافاصله توسط پلیس بازداشت می‌شود.

گرچه حافظه دوربین عکاس فارس پاک شده است و با حضور در کلانتری 166 نسبت مراحل شکایت از نگهبان ساختمان طی شد و این پرونده برای روشن شدن ابعاد قضیه در دادسرا پیگیری می‌شود.

گفتنی است، این ویلا متعلق به یکی از سهامداران یک شرکت خصوصی بزرگ و یکی از بانک‌های خصوصی است که اطلاعات آن نزد فارس محفوظ است. 

برچسب ها :فارس فارس

طراحی و تولید: سرومدیا