دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ | 22 جولای 2019
کد خبر ۳۲۱ انتشار : ۲ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۹

«ساف»: دیدار با هیأت آمریکایی اتلاف وقت است

عضو ارشد جبهه آزادی‌بخش فلسطین (ساف) تاکید کرد دیدار با هیأت آمریکایی که برای پیش‌برد فرایند سازش به فلسطین اشغالی رفته‌اند، فقط اتلاف وقت است.

به گزارش افشاگری، «واصل ابو یوسف» عضو ارشد کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین تاکید کرد دیدار با هیأت آمریکایی به ریاست «جارد کوشنر» داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور ایالات متحده، «تلف کردن زمان» است.

ابو یوسف طی مصاحبه با نشریه «بریت بارت» گفت: «دیداری که برای پنجشنبه با هیئت آمریکایی – که برای پیشبرد فرایند سیاسی (سازش) می‌آیند – برنامه‌ریزی شده، یک اقدام دیگر برای خریدن زمان است.»

وی تاکید کرد: «این (نشست) تلف کردن وقت است و ما هیچ اعلان یا بیانیه شفافی از سوی هیأت آمریکایی در قبال خواسته‌های فلسطینیان ندیده‌ایم.»

این عضو کمیته ساف اما گفت فلسطینیان بازهم قصد دارند در دیدار با هیأت آمریکایی، بر موضع خود حول لزوم تاسیس یک دولت مستقل فلسطینی در مرزهای 1967 و توقف شهرک‌سازی‌ها تاکید کنند.

ابویوسف در انتقاد از دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» گفت: «بیش از 6 ماه از شروع به کار دولت جدید گذشته اما آنها هیچ ایده جدیدی (درباره سازش و راهکار دو دولتی) ارائه نکرده‌اند. و علی‌رغم 19 دیداری که میان نمایندگان دولت آمریکا و مقامات فلسطینی انجام شده، چیزی جز اتلاف وفت رخ نداده است».

هیأتی از سوی کاخ سفید به ریاست کوشنر و همراهی «جیسون گرینبلت» فرستاده ویژه رئیس جمهور آمریکا در امور خاورمیانه، شب گذشته (چهارشنبه) وارد فلسطین اشغالی شده و تا کنون با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده است. آنها قرار است دیداری با مقامات فلسطینی از جمله «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان نیز داشته باشند.

طراحی و تولید: سرومدیا