0 بازدید

آمریکا می‌خواهد عراق را از سوریه و ایران جدا کند

یک کارشناس عراقی تاکید کرد هدف آمریکایی‌ها از توطئه در عراق و ایجاد اختلاف، جدا کردن این کشور از ایران و سوریه است.

آمریکا می‌خواهد عراق را از سوریه و ایران جدا کندبه گزارش افشاگری به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، «حسن سلمان» کارشناس مسائل سیاسی عراق درباره حوداث اخیر نجف گفت: آنچه در نجف رخ داد طراحی شده بود و مردم نجف باید افرادی که این حوادث را مهندسی و اجرا کردند، تحت پیگرد قرار دهند.

وی تاکید کرد آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی در پشت حوادث اخیر عراق قرار دارند.

سلمان افزود: عبدالمهدی مسئول وخامت اوضاع در عراق نبود. حوادث عراق توطئه است. در این اعتراضات اگرچه مطالبات به حقی مطرح می‌شود، اما در پی آن اهداف شومی دنبال می‌شود. حوادث عراق طراحی آمریکاست. آمریکا می‌خواهد عراق را از سوریه و ایران جدا کند. ایران با همه احزاب و مرجعیت دینی عراق است و تلاش می‌کند مانع ایجاد جنگ داخلی در این کشور شود.

شب گذشته منابع خبری عراقی از آتش سوزی مجدد در کنسولگری ایران در نجف اشرف خبر دادند.

مقامات محلی استان نجف با تایید این خبر اعلام کردند نیرو‌های آتش نشانی و امدادی برای اطفای حریق به محل کنسولگری ایران اعزام شدند.

این دومین بار در یک هفته گذشته است که افراد ناشناس و غیربومی اقدام به آتش زدن کنسولگری ایران در نجف اشرف می‌کنند. شبکه العربیه و الحدث عربستان سعودی علی رغم ممنوعیت سه ماهه فعالیت در عراق، حمله به کنسولگری ایران را به طور زنده پوشش خبری دادند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار