0 بازدید

احتمال حفظ ۵۰۰ نظامی آمریکایی در شمال شرق سوریه

به تازگی گزارش شده که کاخ سفید در حال بررسی گزینه‌هایی برای نگه داشتن ۵۰۰ سرباز آمریکایی در شمال شرق سوریه است.

به گزارش افشاگری به نقل از  گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داد کاخ سفید در حال حاضر گزینه‌هایی را برای نگه داشتن ۵۰۰ سرباز آمریکایی در شمال شرق سوریه و ارسال تانک‌های جنگی بیشتر برای محافظت از نیروهایش مورد بررسی قرار داده است.

مقامات نظامی روز پنجشنبه گزینه‌های موجود درباره این مسئله را ارائه کردند. گزینه‌های آن‌ها همچنین بر حفاظت از میادین نفتی در سوریه متمرکز می‌شود. مقامات نظامی آمریکا اعلام کردند نظر دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور را که قصد داشت همه نیرو‌های آمریکایی را از سوریه خارج کند، تغییر می‌دهند.

به تازگی مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا برای متقاعد کردن دیگر اعضای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی به منظور محکوم کردن اقدامات ترکیه علیه سوریه، به بروکسل سفر کرده بود.

دونالد ترامپ روز پنجشنبه (دیروز) در حساب توییتر خود از حفاظت از میادین نفتی خبر داد و نوشت: ما هرگز اجازه نمی‌دهیم گروه تروریستی داعش آن میدان‌های نفتی را تصاحب کند.

ترامپ پیش از این هم پس از گفت‌وگو با سناتور لیندسی گراهام موافقت کرده بود که حدود ۲۰۰ نفر از سربازان آمریکایی را در شمال شرق سوریه نگه دارد.

در روز ۶ اکتبر ۲۰۱۹، دونالد ترامپ دستور داد تا نیرو‌های نظامی آمریکایی که در شمال شرقی سوریه و برای حمایت از کرد‌ها حضور داشتند، از این کشور خارج شوند. چند روز بعد، آنکارا عملیات موسوم به «چشمه صلح» را در شمال سوریه با هدف آنچه «ایمن کردن مرز‌های کشور بوسیله پاکسازی عناصر تروریستی، تضمین بازگشت امن پناهجویان و حفظ تمامیت ارضی سوریه» می‌خواند، آغاز کرد.

اقدام ترامپ برای خروج نیرو‌های آمریکایی از شمال شرق سوریه چراغ سبزی به آنکارا برای آغاز عملیات نظامی بود. شبه‌نظامیان کُرد که جزء ائتلاف آمریکا بودند، چنین اقدامی را «خنجر از پشت» توصیف و همکاری نظامی خود با آمریکا را متوقف کردند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار