0 بازدید

اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می‌کنیم

رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه برای مقابله با حملات پ.ک.ک، ی.پ.گ و داعش از سمت سوریه، برای تاسیس منطقه امن در شمال این کشور تلاش می‌کنیم و تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم، اظهار داشت: اگر بعد از پایان 150 ساعت، منطقه از تروریست‌ها پاکسازی نشود، خودمان این کار را خواهیم کرد.

وی افزود: چیزی که ما را ناراحت می‌کند این است که مقامات برخی کشورها با تروریست‌ها پشت میز می‌نشینند و از ما می‌خواهند که میانجیگری اینها را بپذیریم. ما به هیچ وجه با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم و میانجیگری در این زمینه را نیز نخواهیم پذیرفت.

رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر تروریست‌ها به حملات خود از داخل 30 کیلومتر(منطقه امن) و یا خارج از آن ادامه دهند، آنان را دنبال کرده و هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. انتظار ما از جامعه جهانی، احترام به حساسیت‌های ما نسبت به امنیت مرزهایمان و حمایت از پروژه‌های ما در خصوص بازگرداندن پناهجویان سوری است.

اردوغان افزود: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند. به دنیا نیز عزم ملت تُرک را نشان خواهیم داد.

گزارش| دیدگاه مخالفین اردوغان در مورد عملیات شرق فراتاردوغان : حامی تمامیت ارضی سوریه هستیم/ برخی کشورها از بحران سوریه سوء استفاده کردند

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار