0 بازدید

انگلیس در صادرات تسلیحات به ترکیه بازنگری می‌کند

یک روزنامه مشهور از تجدیدنظر دولت انگلیس در همه مجوزهای صادرات تسلیحات نظامی به ترکیه خبر داده است.
- اخبار بین الملل -

به گزارش راه شلمچه به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فایننشال تایمز روز دوشنبه نوشت: بریتانیا در حال بازنگری در همه مجوزهای صادرات تسلیحات نظامی به ترکیه است.

لندن با افزایش فشارها به خاطر اقدام نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه روبرو شده است.

این روزنامه در ادامه افزود: وزرای کابینه انگلیس صدور هرگونه مجوز جدید برای رفوش تسلیحات به ترکیه را به حالت تعلیق درآورده اند و در حال تجدیدنظر در مجوزهای قبلی هستند.

ایتالیا نیز که سال گذشته یکی از صادرکنندگان بزرگ تسلیحات به ترکیه بوده، فروش تسلیحات و مهمات به آنکارا را متوقف کرده است.

نشریات ترکیه در یک نگاه| توافق قسد و دمشق/ اردوغان: کاری را که آغاز کردیم٬ نیمه‌کاره رها نمی‌کنیمفشار آمریکا بر ناتو برای اتخاذ تدابیر لازم علیه ترکیه

پیش از این آلمان و فرانسه نیز فروش تسلیحات به ترکیه را متوقف کرده و اسپانیا نیز برای انجام این کار اعلام آمادگی کرده است.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به‌دنبال داشته است.

ژان ایو لودرایان وزیر خارجه فرانسه دوشنبه گفت: وزرای خارجه اتحادیه اروپا باید تجاوز ترکیه به سوریه را محکوم کرده و تحریم تسلیحاتی را علیه آنکارا وضع کنند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار