ترامپ: اف‌‌بی‌آی توسط اوباش اداره می‌شود/ بایدن دشمن ملت است

دونالد ترامپ در یک کمپین انتخاباتی از اف بی آی به دلیل تفتیش عمارتش در فلوریدا انتقاد کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در یک کمپین انتخاباتی در پنسیلوانیا از اف بی آی به دلیل تفتیش عمارت مارالاگو انتقاد کرد.

این نخستین سخنرانی عمومی ترامپ پس از بازرسی عمارتش در فلوریدا از سوی اف بی آی و کشف دهها جعبه اسناد محرمانه و سری بوده است.

ترامپ در این کمپین انتخاباتی که شب گذشته در حمایت از «مهمت اوز» کاندیدای جمهوری خواهان برای مجلس سنا در پنسیلوانیا برگزار شد، سخنرانی کرد و به شدت اف بی آی را مورد انتقاد قرار داد.

وی در این سخنرانی گفت: اف بی آی و وزرات دادگستری تبدیل به هیولاهای بی رحمی شده‌اند که توسط اوباش، قانون گذاران و رسانه های رادیکال چپ گرا که به آنها دستور می دهند چه کاری انجام دهند، کنترل می شوند.

ترامپ افزود: این حمله شرمسارانه به عمارت مارالاگو و شکستن در آن تحریف آشکار عدالت بود و قوانین، سنت ها و اصول آمریکا را مورد تمسخر قرار داد.  

وی همچنین این حمله را یکی از تعجب آورترین موارد سوء استفاده از قدرت از سوی دولتی در تاریخ آمریکاست.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه این سخنرانی، اظهارات جو بایدن در روز پنج شنبه گذشته در فیلادلفیا را که گفته بود ترامپ یک خطر آشکار برای کشور است، مورد انتقاد قرار داد و بایدن را دشمن ملت نامید.

وی تصریح کرد همانطور که می دانید جو بایدن این هفته به فیلادلفیا و پنسیلوانیا رفت تا به عنوان رئیس جمهور یک سخنرانی نفرت انگیز، مسخره و تفرقه انداز بی سابقه در تاریخ آمریکا را انجام دهد و به 75 میلیون شهروند آمریکایی به علاوه احتمالا 75 میلیون شهروند دیگر در صورتی که بخواهیم آن را دقیق محاسبه کنیم، افترا بزند بایدن تهدیدی برای دموکراسی و دشمن ملت است.

او در این کمپین انتخاباتی از عملکرد دولت بایدن در مواجهه با کووید 19 انتقاد و اظهار کرد ایده های مطرح شده از سوی او در زمان همه گیری این بیماری شکست خورد.

این در حالی است که براساس مدارکی که روز گذشته افشا شد، اف‌بی‌آی بیش از 11 هزار سند و عکس را در جریان بازرسی ماه گذشته از ویلای ترامپ در فلوریدا، کشف کرده است.

در این مدارک مشخص شده که 48 فولدر خالی با برچسب «طبقه بندی شده» نیز در میان این اسناد کشف شده قرار دارد.

براساس ارزیابی های رویترز از اسناد کشف شده، در میان بیش از 11 هزار سند و عکس دولتی کشف شده، 18 مورد «بسیار سری»، 54 مورد «سری» و 31 مورد « محرمانه» بوده اند.

اوایل ماه جاری ماموران اف بی آی با یورش به عمارت ترامپ در فلوریدا موسوم به مارالاگو، ده‌ها جعبه اسناد محرمانه و فوق سری از این عمارت کشف شد و همین امر باعث افزایش نگرانی ها در مورد به خطرافتادن امنیت ملی آمریکا شد.

پس از آنکه وزارت دادگستری 184 سند شامل اسناد مربوط به اطلاعات دفاعی ملی را در اسناد کشف شده از عمارت ترامپ در فلوریدا شناسایی کرد، مشخص شد برخی از این اسناد حاوی منابع اطلاعاتی انسانی محرمانه و بسیار محرمانه و پیام های ارتباطی خارجی است که ترامپ آنها را به صورت غیرقانونی نگه داشته است.این اسناد بسیار سری بوده و دولت های خارجی نباید از آن مطلع می شدند.

این در حالی است که برخی کارشناسان هشدار دادند که سرویس های اطلاعاتی ممکن است قادر به ارزیابی کامل و دقیق این موضوع نباشند زیرا این پرونده‌ای است که مستلزم ارائه اطلاعات دقیق و مفصل و گامی برای کاهش آسیب ها است و باید نحوه جلوگیری از وقوع اتفاقی مشابه این پرونده بررسی شود.

اف‌بی‌آی 11 هزار سند دولتی را از عمارت ترامپ کشف کرده استکشف اسناد محرمانه از عمارت ترامپ و افزایش نگرانی‌ها درباره وضعیت امنیت ملی آمریکاآتلانتیک: ریاست‌جمهوری مجدد ترامپ باعث انقراض دموکراسی آمریکا شود

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار