0 بازدید

مودیان مالیاتی پیامک‌های دریافتی را جدی بگیرند

مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان گفت: 30 مهرماه آخرین فرصت بخشودگی جرایم مالیاتی مودیان است و این فرصت دیگر تمدید نخواهد شد.

به گزارش افشاگری به نقل از ایسنا- محمد سلیم امرا افزود: مودیان تا پایان مهرماه سالجاری فرصت دارند از بخشودگی 100 درصدی جرایم قابل بخشش مالیاتی استفاده کنند و در صورت عدم پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده تا پایان سال، مودی خوش حساب تلقی نشده و جرایم آنها بخشوده نمی شود.
وی ضمن رد این شائبه که بخشودگی 90 تا 100 درصدی جرایم مالیاتی هر ساله تکرار خواهد شد، گفت: قطعاً حمایت دولت از بخش غیردولتی همواره باید محدود، مشروط، کاهنده و تضمین دار باشد.
امرا افزود: در واقع صرفه و صلاح این است که فعالان اقتصادی از فرصت استثنایی امسال استفاده کنند و ضمن اکتساب عنوان خوش ‎ حسابی، با سهل‌ترین شکل ممکن و با عزت و احترام از بار سنگین جرایم مالیاتی رهایی یابند.
امرا خاطر نشان کرد: تمامی اطلاعات و بخشنامه های مالیاتی برای مودیان مالیاتی پیامک می شود، علاوه بر این تمامی بخشنامه ها و دستورالعمل ها برای بهره برداری ارباب رجوع در سایت سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد.
وی افزود: اطلاعیه بخشودگی جرائم مالیاتی طی سه مرحله  در مهرماه جاری از طریق پیامک برای مودیان ارسال شده از این رو توصیه می شود مردم این پیامک ها را جدی بگیرند و از فرصت های پیش آمده برای اطلاع از میزان مالیات و جرایم مالیاتی استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: مردم برای اطلاع از اصل بدهی قطعی شده خود می توانند به واحد مالیاتی مربوطه مراجعه کرده و درخواست قبض پرداخت کنند.
مدیرکل امور مالیاتی سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: جرایم عدم تسلیم اظهارنامه و کتمان درآمد از جمله جرایم غیر قابل بخشش هستند که در این طرح مورد بخشش قرار نمی گیرند.
وی خاطر نشان کرد: تمامی جرایم مالیاتی به استثنای این دو مورد و در صورتیکه تا پایان مهر پرداخت شوند قابل بخشش هستند.
وی در ادامه گفت: مودیان با پرداخت اصل مالیات قطعی شده کافی است درخواست کتبی به رئیس واحد مالیاتی خود بدهند و همین درخواست کتبی و دستور رئیس واحد مربوطه به منزله بخشودگی 100 درصد جرایم مالیاتی است.
امرا در پایان گفت: هم استانی های عزیز می توانند در سراسر استان با شماره 1526، مرکز ارتباط مردمی سازمان امور مالیاتی کشور، شکایات، پیشنهادات و سوالات مالیاتی خود را مطرح کنند.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار