0 بازدید

گروه‌های مقاومت فلسطین: درسی به دشمن خواهیم داد که هرگز آن را فراموش نخواهد کرد

گروه‌های مقاومت فلسطین با تاکید بر ادامه پاسخ گویی به تجاوزات و گرفتن انتقام خون شهدا تصریح کردند درسی به دشمن خواهند داد که هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش افشاگری به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از فلسطین الیوم، اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در بیانیه‌ای تصریح کرد رویارویی نظامی را با توافق و هماهنگی در بالاترین سطوح مدیریت می‌کنیم و مقاومت تاکتیک‌ها و طرح‌های منظم و سازمان‌یافته‌ای در چارچوب توافق و انسجام میان شاخه‌های نظامی خود خواه در حجم پاسخ یا طرف اجرا کننده یا سطوح و اندازه آن دارد.

بر اساس این بیانیه، اتاق مشترک گروه‌های مقاومت تصریح کرد هرگز به دشمن اجازه تجاوزگری به ملت خود یا ملزم کردن مقاومت به رعایت قواعد درگیری را نخواهیم داد.

ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه/ افزایش آمار قربانیان به 22 شهید و 69 زخمی

اتاق مشترک عملیات گروه‌های مقاومت تاکید کرد جامعه صهیونیستی که در پناهگاه‌ها به سر می‌برند، باید نتایج حماقت‌های رهبران سیاسی و نظامی خود را ببینند.

در این بیانیه تصریح شده است مقاومت به مسیر خود در پاسخ گویی به تجاوزات و گرفتن انتقام خون شهدا ادامه خواهد داد و به یاری خداوند، درسی به دشمن خواهد داد که هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

بیانیه جدید شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی

 گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای از هدف قرار دادن چندین شهر رژیم صهیونیستی با موشک در پاسخ ترور بهاء ابوالعطاء فرمانده بزرگ گردان‌های قدس در منطقه شمالی و عضو شورای نظامی و تلاش برای ترور اکرم العجوری رهبر بزرگ در سوریه خبر داد.

در بیانیه گردان‌های قدس آمده است گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین مسئولیت هدف قرار دادن تعدادی از شهرهای اشغالی و تمام شهرک‌های غصبی دشمن صهیونیستی در اطراف نوار  غزه را با ده‌ها موشک در پاسخ به ترور بهاء ابو العطا فرمانده گردان‌های قدس در منطقه شمالی و عضو شورای نظامی و تلاش برای ترور اکرم العجوری در سوریه اعلام می‌کند.

در این بیانیه آمده است گردان‌های قدس از ساعات بامداد سه شنبه 15 ربیع الاول(21 آبان) برابر با 12 نوامبر تا این لحظه، توانستند شهرهای اشغالی، الخضیره، تل آویو، اسدود، عسقلان، نتیفوت با دهها موشک هدف قرار دهند که با دقت بالا به اهداف خود اصابت کرد و دشمن صهیونیستی مطابق معمول بر خسارت‌ها و تلفات خود سرپوش می‌گذارد.

این بیانیه آورده است ما مسئولیت‌های این ماموریت‌های جهادی را علنا اعلام می‌کنیم تا بر این نکته تاکید کنیم که این اقدامات در چارچوب پاسخ به تجاوزات مستمر دشمن صهیونیستی به مردم ما در نوار غزه است که با ترور بهاء ابوالعطا فرمانده بزرگ و همسرش در منزلش و تلاش برای ترور اکرم العجوری فرمنده بزرگ در سوریه که منجر به شهادت فرزندش شد، قرار دارد.

گردان‌های قدس در این بیانیه بر ادامه پاسخ به تجاوزات دشمن تاکید و اعلام کرد تسویه حساب با دشمن صهیونیستی برای پاسخ به جنایاتش همچنان ادامه دارد.

حماس : اسرائیل در صورتی که جنگ فراگیری را به راه اندازد، پشیمان خواهد شد

خبر دیگر اینکه یک عضو مطرح حماس گفت : مقاومت فلسطین هرگز به اشغالگران اجازه نخواهد داد تا هر گروه فلسطینی را به زعم خود تنها قلمداد کرده و آن را هدف تجاوزگری خود قرار دهند.

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس تصریح کرد اسرائیل در صورتی که جنگ فراگیری را به راه اندازد، پشیمان خواهد شد.

حمدان به شبکه المیادین گفت این مقاومت است که مشخص می‌کند در میدان چه چیزی جریان داشته باشد، مقاومت تصمیمات درستی درباره چگونگی مدیریت نبرد مستمر با اشغالگران اسرائیلی اتخاذ خواهد کرد.

وی تاکید کرد اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت درباره چگونگی پاسخ به اشغالگران اسرائیلی تصمیم می‌گیرد، طبیعی است که اولین واکنش از سوی گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی صورت گیرد.

حمدان افزود اهداف تاکتیکی اسرائیل از عملیات ترور، یکی فرار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر از بحران‌هایش است، وی از بحران های قضایی و سیاسی داخلی با در پیش گرفتن سیاست امنیت جدید فرار می‌کند. وی افزود اشغالگران به دنبال ارسال پیام‌هایی به محور مقاومت هستند که قدرت آن در منطقه افزایش یافته  است مقاومت با پیروزی جدیدی از این دور نبرد خارج خواهد شد و قواعد درگیری و توقف سیاست ترورها را تثبیت خواهد کرد.

شهادت چند عضو دیگر گردان‌های قدس

خبر دیگر اینکه گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی از شهادت دو عضو خود به نام‌های سهیل قنیطه و مومن محمد قدوم از تیپ غزه جهاد اسلامی در حملات ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

گردان‌های قدس صبح امروز نیز از شهادت خالد معوض از فرماندهان خود در حمله رژیم صهیونیستی به مرکز نوار غزه خبر داده بود. در بیانیه شاخه نظامی جهاد اسلامی آمده بود : شهید خالد معوض سالم فراج 38 ساله یکی از فرماندهان گردان‌های قدس در تیپ مرکزی صبح امروز در راه جهاد و مقاومت و در میدان شرافت و عزت در حمله رژیم صهیونیستی به منطقه المغراقه در مرکز نوار غزه و هنگام مقابله با تجاوزگری وحشیانه رژیم صهیونیستی به درجه رفیع شهادت نائل آمد

گردان‌های قدس افزود شهادت فراج پس از مسیر طولانی جهاد شرافتمدانه و پس از فعالیت‌های خستگی ناپذیر و جهاد و جانفشانی صورت گرفت.

شاخه نظامی جهاد اسلامی تاکید کرده است خون شهدا هرگز هدر نخواهد رفت و با خداوند تبارک و تعالی و همچنین با ملت و امت اسلام عهد و پیمان می‌بندیم که مسیر جهاد و شهادت را حفظ کنیم و همچنان در راه مقاومت تا آزادی کامل سرزمین دوست داشتی فلسطین گام برداریم.

خبر دیگر اینکه  پارلمان عربی تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و ارتکاب جنایت علیه ملت فلسطین را محکوم کرد و اشغالگران را مسئول پیامدهای این تنش آفرینی خطرناک دانست. مشعل السلمی رئیس پارلمان عربی در بیانیه‌ای از جامعه جهانی خواست به مسئولیت‌های خود عمل کرده و موضع بین المللی قاطعی برای حمایت از ملت بی‌دفاع فلسطین اتخاذ کرده و اشغالگران اسرائیلی را به توقف فوری تجاوزات وحشیانه به نوارغزه و هدف قرار دادن غیرنظامیان بی دفاع وادار کند.

السلمی تاکید کرد تشدید تنش آفرینی اشغالگران به چالش طلبیدن آشکار قوانین بین المللی و نقض آشکار منشور سازمان ملل و توافقات و معاهدات و اصول بین المللی است که تمام قطعنامه های بین المللی و اصول حقوق بشر آن را محکوم می‌کنند. پارلمان عربی اعلام کرد از تلاشهای جمهوری عربی مصر برای متوقف کردن تجاوزات اسرائیل به نوار غزه حمایت می‌کند.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار