0 بازدید

گفت‌وگوی تلفنی پامپئو و برهم صالح درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان تماسی تلفنی با رئیس جمهوری عراق به بررسی تحولات سوریه و عملیات نظامی ترکیه در شمال این کشور پرداخت.

به گزارش راه شلمچه به نقل از ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق تماس تلفنی برقرار کرد و در جریان این تماس تلفنی دو طرف درخصوص روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن، اهمیت برقراری ثبات در عراق، برخود با چالش‌ها که برای تحکیم و تداوم امنیت عراق، تضمین حقوق شهروندان عراقی و همچنین تقویت دموکراسی نقش به سزایی دارد، به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

رئیس جمهوری عراق و وزیر امور خارجه آمریکا در جریان این تماس تلفنی به بررسی تحولات سوریه و عملیات نظامی ترکیه به شمال این کشور پرداختند.

پامپئو و برهم صالح در جریان این گفت‌وگوی تلفنی بر مدیریت اوضاع انسانی، توقف عملیات نظامی، ندادن فرصت به تروریست‌ها برای سازماندهی مجدد، تهدید امنیت منطقه و جهان تاکید کردند.

ترکیه از روز چهارشنبه نهم اکتبر یک عملیات نظامی علیه نیروهای کردها در شمال شرق سوریه به راه انداخته و پیش از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیروهای خود را از دو پایگاه در آن منطقه خارج کرد و با انتقادهای بین‌المللی گسترده‌ای روبرو شد.

انتهای پیام

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار