مقام یمنی:

ائتلاف متجاوز مانع از ورود سوخت به بندر الحدیده یمن می شود

سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی اجازه ورود کشتی های حامل سوخت را به بندر الحدیده نمی دهد.

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «عصام المتوکل» سخنگوی رسمی شرکت نفت یمن گفت که ائتلاف متجاوز سعودی با وجود تمدید آتش بس، اجازه ورود کشتی های حامل سوخت به بندر الحدیده یمن را نمی دهد.

وی افزود: کشتی های حامل سوخت که پیش از این وارد بندر الحدیده شده اند، مربوط به دور اول آتش بس است و با وجود تمدید آتش بس ائتلاف متجاوز اجازه نمی دهد کشتی ها وارد این بندر شوند.

سخنگوی شرکت نفت یمن اظهار داشت: کمبود عرضه نیازهای مردم یمن به ویژه ممانعت از ورود سوخت به بندر الحدیده، دروغ بودن اظهارات فرستاده سازمان ملل در مورد این کشور را ثابت می کند.

این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی به صورت روزانه مشغول نقض آتش بس اعلام شده از جانب سازمان ملل متحد است و تنها طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۹ بار آتش بس در مناطق مختلف یمن را نقض کرده است.

گفتنی است، عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد.برخلاف انتظار سعودی‌ها، حملات آنها به سپر محکم مقاومت ملت یمن برخورد کرد و بعد از هفت سال پایداری و ضربات دردناک یمنی‌ها به عمق اراضی عربستان، به ویژه تاسیسات آرامکو، ریاض به ناچار تن به آتش بس به امید خروج از باتلاق جنگ یمن داد.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار