وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه هفته کتاب در جدیدترین توئیت خود در شبکه اجتماعی ایکس از بهره‌مندی کتابفروشان سراسر کشور از صندوق اعتباری هنر خبر داد.

این روزها آثار سینمایی بسیاری توسط کارگردان‌های سینمای ایران ساخته شده یا در دست ساخت‌اند و به نظر می‌رسد در چهل و دومین جشنواره فیلم فجر رونمایی شوند.

پیر و جوان ندارد، تقریباً همه باندی به چشم دارند و دستی به در و دیوار! اینجا همه درد چشم دارند؛ درد بینایی! و ضیا با تخصص خود به چشم‌ها نور روشنایی می‌بخشد، ضیا یعنی «نور»، یعنی «روشنایی»!

صدور گواهی استاندارد ۴۰ درصد از هتل‌ها، تهیه ضوابط اختصاصی بافت شیراز، سفرهای جنجالی مصر و فروش بوم گردی‌ها به دلیل ورشکستگی از جمله اخبار حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.

سقف برخی از خانه‌های شهر سی سخت با گذشت سه سال از وقوع زمین لرزه همچنان آسمان بوده و دور دوم سفر هیئت دولت به استان می تواند پایانی بر مشکلات این شهر شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در آستانه افتتاح کلان بیمارستان غدیر، به تشریح جزئیاتی از امکانات دومین کلان بیمارستان کشور پرداخت.

بیش از ۳۰۰ هنرمند صنایع دستی کشور در نامه ای از رئیس جمهور خواستند در قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی، آنها را از پرداخت مالیات معاف کنند.

در هر دقیقه نزدیک به ۲ هزار و ۴۳۱ نفر از بخش کشاورزی محدوده خاورمیانه خارج و نزدیک به ۱۰۶ آبادی خالی از سکنه می شوند.

مریم عرفانیان نویسنده کتاب «شیشه‌های ترک خورده» می‌گوید این اثر داستان خانواده‌ای است که 8 پسر و 2 دامادش به جبهه رفته‌ و از این نظر رکوردداراند.

وزیر بهداشت از نمایشگاه دستاوردهای چشم پزشکی در سی و دومین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران در مرکز همایش‌های رازی بازدید کرد.

پژوهشگران انگلیسی در یک پروژه آزمایشی، از هوش مصنوعی برای پیش‌بینی‌ آلودگی آب و جلوگیری از وقوع آن استفاده کردند.

تلاش برای گسترش روابط گردشگری میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای هدف منطقه آسیا در نشست مشترک منطقه شرق و جنوب آسیا با حضور معاون گردشگری کشور مطرح شد.

از خوشحالی برگشت من گریه‌اش گرفت. گفتم محمود خوب ما را آن‌جا کاشتی و آمدی! گفت «خوب آمدید بالا و من را خوب رد کردید ولی رفتید توی دیوار آتشی که برای من درست کرده بودند. شما ندیدید و من دیدم.

در دیدار هیئت علمی و دانشگاهی کشورمان با رئیس دانشگاه دمشق، بر توسعه و ارتقا همکاری‌های علمی و پژوهشی میان دانشگاه‌های ایران و سوریه تاکید شد.

هزینه‌کرد اشخاص حقوقی برای تولید و انتشار محتواهای فرهنگی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران به زبان‌های خارجی و ساخت فرهنگسرا، به‌صورت کامل به‌عنوان هزینه‌های قابل قبول مالیاتی تلقی می‌شود.

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا، از جمله آتش‌سوزی ساختمان میدان رازی، اعلام اسامی ساختمان‌های پرخطر به شهروندان و وضعیت نوبت‌گیری اینترنتی ستاد معاینه فنی خودروها پرداختند.

جامعه ایران، سال‌هاست با پدیده «زن اجتماعی جدید» که تجارب مدنی غنی‌تری نسبت به زن سنتی دارد، روبروست. زنی که د ...