ابراز امیدواری رئیس جمهور سابق برزیل درباره بازگشت ترامپ

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور سابق برزیل نسبت به بازگشت دوباره ترامپ به کاخ سفید، ابراز امیدواری کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ژائیر بولسونارو رئیس جمهور سابق برزیل از جناح راست افراطی در گردهمایی حامیان محافظه کاران نسبت به بازگشت دوباره ترامپ به کاخ سفید، ابراز امیدواری کرد.

وی اظهار کرد جناح راست در عرصه بین‌المللی، در ایتالیا و در فرانسه، قدرت را در دست گرفته و من امیدوارم دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر در انتخابات سال جاری، قدرت را در دست بگیرد.

بولسوناور در جمع 3500 تن از هوادارانش در یک اقامتگاه ساحلی در جنوب برزیل، افزود: اگر خدا بخواهد، ترامپ در انتخابات ماه نوامبر پیروز خواهد شد و بار دیگر به کاخ سفید برمی گردد.

این گردهمایی با هدف جلب کردن نظر حامیان نامزدی بولسونارو در انتخابات شهرداری ها و طرح ریزی تاثیر او در آستانه انتخابات ریاست جمهوری 2026، برگزار شد.

این در حالی است که برخی حاضران در این گردهمایی دولت فعلی برزیل به رهبری لوئیز داسیلوا را دولتی فاسد خواندند.

در همین حال ریکاردو سالس وزیر سابق محیط زیست برزیل اذعان کرد این موضوع برای ما بسیار مهم است که یک بار دیگر محافظه کاران با دیدگاه لیبرال نسبت به اقتصاد را گردهم آوریم تا درباره آینده جناح راست در برزیل گفتگو کنیم.

بولسوناور در انتخابات سال 2022، رقابت را به داسیلوا واگذار کرد و به دلیل اعتراض به روند دموکراسی در برزیل و سیستم رای گیری الکترونیکی آن، تا سال 2030 از شرکت در انتخابات منع شده است.

وی همچنین به علت ایفای نقش در تشویق طرفدارانش برای حمله به ساختمان های دولتی، یک هفته پس از به قدرت رسیدن داسیلوا در ژانویه سال گذشته، در مظان اتهام و تحقیقات دقیقی قرار دارد و به رغم این اتهامات، همچنان طرفداران زیادی دارد که دیدگاه های جناح راست را به اشتراک می گذارند.

بولسونارو با استفاده از سرمایه گذاری های حزب راست لیبرال، هوادارانش را برای حمایت از نامزدهای مورد نظر برای انتخابات های محلی پیش رو ترغیب می کند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می شود و نتایج تازه ترین نظرسنجی ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ اکنون از جو بایدن جلوتر است و با محبوبیت 48 درصدی در مقابل مقبولیت 42 تا 43 درصدی رقیب دموکرات خود قرار دارد.

درخواست ترامپ برای توقف پرونده نگهداری اسناد طبقه بندی شدهترامپ هرگونه ارتباط با «پروژه 2025» را رد کردپیشتازی ترامپ در نظرسنجی‌ها/ بایدن: کنار نمی‌روم

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار