اردوغان: پوتین عادی سازی روابط بین آنکارا و دمشق را بررسی می‌کند

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در خصوص دیدار اخیرش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در سایه نشست آستانه اعلام کرد پوتین گزینه مذاکره آنکارا و دمشق را برای عادی سازی روابط بررسی می‌کند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از اردوغان گفت: ترکیه می‌تواند هر زمان که بخواهد از (بشار) اسد برای گفتگو در مورد عادی سازی روابط دعوت کند.

پیشتر، روزنامه سوری الوطن، به نقل از منابع آگاه، فاش کرد که یک نشست مورد انتظار سوری و ترکیه در بغداد، پایتخت عراق، آغاز خواهد شد و این گام آغاز یک روند طولانی مذاکرات خواهد بود که ممکن است به مذاکرات توافق سیاسی و میدانی منجر شود.

اقدامات برای احیای روند عادی سازی دو کشور ادامه دارد و مشخص شده است که روسیه با حمایت عربستان، عراق، چین و ایران نقش روشنی در این چارچوب ایفا می‌کند.

اردوغان اخیرا اعلام کرد که هیچ چیزی مانع از بازسازی روابط با سوریه نیست و همانطور که در گذشته روابط خود را با سوریه تقویت کردیم، می‌توانیم به همان روش آنها را تقویت کنیم.

پیش از این نیز بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در دیدار فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه، بر استقبال کشورش از همه اقدامات برای اصلاح روابط دمشق و آنکارا تاکید کرد.

مترجم: اعظم پورکند

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار