اعلام آمادگی سیاستمدار برجسته دموکرات برای جایگزینی بایدن

یک سیاستمدار برجسته دموکرات آمریکایی با اعمال فشار بر بایدن برای کناره گیری از رقابت‌ها، گفت: دموکرات‌ها باید به سرعت بازنگری کنند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ماریان ویلیامسون سیاستمدار دموکرات و نویسنده برجسته و تحسین شده بین‌المللی، با اعمال فشار بر جو بایدن برای کناره گیری از ادامه رقابت ها، گفت: حزب دموکرات باید در آستانه انتخابات به سرعت بازنگری کند.

وی که پیشتر برای شرکت در انتخابات نامزد شده بود، در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز به شرح دلایل اینکه چرا رئیس جمهور باید حتی با وجود پیروزی در انتخابات مقدماتی درون حزبی، از ادامه رقابت کناره گیری کند، پرداخت و گفت: او در انتخابات مقدماتی پیروز شد و نمایندگی های لازم را بدست آورد اما مردمی که به رای دادند، پیش از مناظره روز 27 ژوئن به او رای داده بودند.

ویلیامسون تصریح کرد این یک مورد اضطراری برای حزب دموکرات است و ما باید آن را به سرعت مدیریت کنیم.

وی در مجموعه پست هایی در در شبکه اجتماعی ایکس گفت: لازم است دموکرات ها به سرعت بازنگری کنند زیرا مردم آمریکا باید بدانند دولتشان می تواند موارد اضطراری را مدیریت کند.

ویلیامسون تصریح کرد ما یک تصمیم کوچک اولیه احتیاج داریم نه تصمیمی که توسط نخبگان حزب بلکه توسط خود نمایندگان گرفته شود. ما به یک فرآیند کاملا دموکراتیک و یک توافق باز احتیاج داریم.

این سیاستمدار آمریکایی در مارس 2023، کمپین انتخاباتی خود را راه اندازی کرد و در فوریه 2024، به این کمپین پایان داد و از رقابت ها کناره گیری کرد. تنها چند هفته بعد، و ی اعلام کرد که کمپین انتخاباتی خود را تعلیق نکرده اما پس از پایان انتخابات مقدماتی درون حزبی، آن را تمام کرده است.

این در حالی است که وی اوایل این هفته پس از عملکرد ضعیف بایدن در مناظره با ترامپ، بار دیگر شانس خود را امتحان و اعلام کرد می تواند جایگزین بایدن باشد زیرا در حال حاضر زمان برای ورود یک نامزد جدید دموکرات هاست.

ویلیامسون خاطرنشان کرد او از بایدن می خواهد با احترام و درک بالا از رقابت ها کنار برود. رئیس جمهور به رغم درخواست های فزاینده از سوی هم حزبی هایش، اصرار دارد که همچنان در رقابت باقی بماند.

در عین حال جو بایدن در مصاحبه‌ای کوتاه با شبکه ای‌بی‌سی، اظهار کرد اگر خداوند متعال بیاید و بگوید که از رقابت های انتخاباتی کنار بروم، چنین می کنم.

وی در این مصاحبه 22 دقیقه‌ای بر حضور قطعی خود در ادامه رقابت های انتخاباتی تاکید و بار دیگر خود را تنها فردی نامید که می تواند دونالد ترامپ جمهوری خواه را در انتخابات ماه نوامبر شکست دهد.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد من فقط شب بدی داشتم و نمی دانم چرا این طور شد.

در همین حال لوید داگت یکی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا پس از این مصاحبه در گفتگو با سی‌ان‌ان اظهار کرد هر روز تاخیر بایدن، آمدن فرد جدیدی به عرصه رقابت با دونالد ترامپ را مشکل تر می کند. داگت در حال حاضر خواستار کناره گیری بایدن از ادامه رقابت هاست.

یکی از مشاوران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با رویترز در حالی که خواست نامش فاش نشود، گفت: این مصاحبه چیزی نداشت اما بر نگرانی های جدی ما درباره عملکرد بایدن تاکید کرد.

با وجود مصاحبه اخیر بایدن با شبکه ای بی سی، رئیس جمهور نتوانست تمام دموکرات ها از جمله قانون گذاران و اهداکنندگان کمک های مالی را متقاعد کند که برای ادامه رقابت با ترامپ و تصدی دوباره سمت ریاست جمهوری، متقاعد کند و حالا این افراد نیز خواستار کناره گیری بایدن هستند.

اما بایدن، در حالی که در معرض انتقادات شدید دموکرات‌ها در خصوص ناتوانی جسمی و ذهنی برای ادامه رقابت‌ها قرار گرفته است، در مراسمی مقابل کاخ سفید گفت که قصد کناره‌گیری ندارد.

رئیس‌جمهور آمریکا با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری از رقابت‌های ریاست‌جمهوری، تأکید کرد که به مبارزه ادامه می‌دهد و در پاسخ به یکی از حامیان وی که از او خواست تا انتها ادامه دهد،گفت: «قرار نیست جایی بروم، هیچ جا نخواهم رفت».

همچنین بایدن در ایمیلی که توسط کارزار انتخاباتی او ارسال شده، گفته است که تا آخر در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌ماند.

جو بایدن هفته گذشته در مناظره با ترامپ در شبکه سی ان ان به حدی ضعیف ظاهر شد که بسیاری از دموکرات‌ها را برای جایگزینی فرد دیگری با وی متقاعد کرده است.

کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره‌گیری از رقابت است یا خیر، گفت: «مطمئناً خیر.»

پیش‌تر رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که از هر سه دموکرات، یک نفر خواهان کناره‌گیری بایدن و جایگزین شدن فرد دیگری به جای او در رقابت انتخاباتی هستند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درحالی که حجم انتقادها از عملکرد رئیس جمهوری فعلی آمریکا در مبارزات انتخاباتی بالا گرفته، گفت که جو بایدن انتفادها را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهد.

علاوه بر این، نتایج تازه ترین نظرسنجی ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ اکنون از جو بایدن جلوتر است و با محبوبیت 48 درصدی در مقابل مقبولیت 42 تا 43 درصدی رقیب دموکرات خود قرار دارد.

همچنین بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا که پس از اولین مناظره برای انتخابات 2024 انجام شده، 72 درصد از مردم این کشور جو بایدن را دارای توانایی شناختی برای ریاست جمهوری نمی‌دانند.

گفتنی است که مناظره بعدی ریاست جمهوری آمریکا برای تاریخ 10 سپتامبر به میزبانی شبکه ای بی سی برنامه ریزی شده است.

اهداکنندگان کمک‌های مالی به بایدن خواستار کناره گیری وی شدندترامپ: بایدن منتقدانش را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهدتلاش بایدن برای ماندن در رقابت‌های انتخاباتی

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می شود.

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار