اهداکنندگان کمک‌های مالی به بایدن خواستار کناره گیری وی شدند

اهداکنندگان کمک‌های مالی به کمپین جو بایدن، از وی خواستند تا از ادامه رقابت‌های انتخاباتی کناره گیری کند.
- اخبار بین الملل -

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، با گذشت بیش از یک هفته از عملکرد ضعیف جو بایدن در مناظره با ترامپ، درخواست ها برای کناره گیری بایدن از ادامه رقابت های انتخاباتی به اهداکنندگان کمک های مالی برای کمپین او رسید.

براساس این گزارش، با وجود مصاحبه اخیر بایدن با شبکه ای بی سی، رئیس جمهور نتوانست تمام دموکرات ها از جمله قانون گذاران و اهداکنندگان کمک های مالی را متقاعد کند که برای ادامه رقابت با ترامپ و تصدی دوباره سمت ریاست جمهوری، متقاعد کند.

پس از این مصاحبه، بنیان گذار و رئیس اجرایی نت فیلیکس، رید هاستینگز، بار دیگر درخواست خود را برای کناره گیری بایدن مطرح کرد.

وی در بیانیه‌ای برای شبکه ای بی سی نوشت: متاسفانه بایدن درباره وضعیت ذهنی خود انکار می کند. او باید کنار برود تا یک دموکرات قوی تر برای رقابت با ترامپ به میدان بیاید.

همچنین بیل هریس مدیر عامل سابق پی پال، خطاب به رسانه ها گفت: بایدن در این مصاحبه پیر و خسته به نظر می رسید و این ممکن است رای دهندگانی که نسبت به توانایی های بایدن تردید دارند، مایوس کند.

وی برای پیروزی بایدن در جریان انتخابات 2020، مبلغ 620 هزار دلار اهدا کرده بود اما تصور می کند که ایده کناره گیری بایدن از رقابت های انتخاباتی اجتناب ناپذیر است.

علاوه بر این، ویتنی تیلسون یکی از بزرگترین سرمایه گذاران دموکرات در آستانه مصاحبه بایدن با ای بی سی، اظهار کرد یک مصاحبه بزرگ دیدگاه او را در این باره تغییر نمی دهد که این بسیار غیرمحتمل است که بایدن در انتخابات ماه نوامبر، ترامپ را شکست دهد.

تیلسون افزود: حتی ثروتمندترین افراد، محدودیت هایی برای پول دارند و او می خواهد کمک مالی خود را برای حمایت از نامزدهایی اختصاص دهد که کلاه خود را در رینگ بیاندازند.

وی پس از مصاحبه بایدن نیز در پستی در شبکه اجتماعی ایکس کمپین بایدن را یک روح خواند و نوشت: این کمپین تمام شده است. این کمپین نمایش عمومی ترسناک یک فرد مسن برگشت ناپذیر است.

ریک کاروسو میلیاردر حامی بایدن نیز در پستی نوشت: وقت آن است که بایدن از رقابت کناره گیری کند. من به دوران خدمت جو بایدن به کشور عمیقا احترام می گذارم. در این برهه حساس و در این انتخابات مهم، کناره گیری بایدن امری بسیار درست و قابل تقدیر برای رئیس جمهور است.

به علاوه ابیگل دیزنی، نوه بنیان گذار شرکت والت دیزنی، اعلام کرد او قصد دارد اهدای کمک های مالی به حزب دموکرات را متوقف کند تا زمانی که جو بایدن از رقابت ها کناره گیری کند.

وی اظهار کرد بایدن مرد خوبی است و به طور تحسین برانگیزی به کشور خدمت کرده است اما اکنون بایدن باید کنار برود.

این در حالی است که کمپین انتخاباتی بایدن پس از مناظره وی با ترامپ، تماس های تلفنی دشوار و پرتنشی را با اهداکنندگان مهم کمک های مالی برقرار کردند تا به اهداکنندگان درباره ضرورت ادامه حضور بایدن در رقابت های انتخاباتی و تداوم اهدای کمک های مالی از سوی آنها طی چند ماه باقی مانده به انتخابات، اطمینان دهند.

منابع متعدد آگاه اظهار کردند کمیته مالی ملی کمپین بایدن، طی دو روز، تماس های تلفنی شتاب زده‌ای را با صدها تن از اهداکنندگان ارشد دموکرات و افرادی که برای کمپین بایدن کمک های مالی جمع آوری می کنند، برقرار کرده تا از شدت تنش و اضطراب آنها کم کنند.

در عین حال جو بایدن در مصاحبه‌ای کوتاه با شبکه ای‌بی‌سی، اظهار کرد اگر خداوند متعال بیاید و بگوید که از رقابت های انتخاباتی کنار بروم، چنین می کنم.

وی در این مصاحبه 22 دقیقه‌ای بر حضور قطعی خود در ادامه رقابت های انتخاباتی تاکید و بار دیگر خود را تنها فردی نامید که می تواند دونالد ترامپ جمهوری خواه را در انتخابات ماه نوامبر شکست دهد.

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد من فقط شب بدی داشتم و نمی دانم چرا این طور شد.

در همین حال لوید داگت یکی از نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا پس از این مصاحبه در گفتگو با سی‌ان‌ان اظهار کرد هر روز تاخیر بایدن، آمدن فرد جدیدی به عرصه رقابت با دونالد ترامپ را مشکل تر می کند. داگت در حال حاضر خواستار کناره گیری بایدن از ادامه رقابت هاست.

لوید داگت، که خود را اولین نماینده‌ای می‌داند که خواهان کناره‌گیری بایدن بود، در مصاحبه‌ای با ان‌بی‌سی اعلام کرد که امیدوار است سایر دموکرات‌ها از وی پیروی کنند.

یکی از مشاوران دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در گفتگو با رویترز در حالی که خواست نامش فاش نشود، گفت: این مصاحبه چیزی نداشت اما بر نگرانی های جدی ما درباره عملکرد بایدن تاکید کرد.

بایدن، در حالی که در معرض انتقادات شدید دموکرات‌ها در خصوص ناتوانی جسمی و ذهنی برای ادامه رقابت‌ها قرار گرفته است، در مراسمی مقابل کاخ سفید گفت که قصد کناره‌گیری ندارد.

رئیس‌جمهور آمریکا با وجود درخواست‌ها برای کناره‌گیری از رقابت‌های ریاست‌جمهوری، تأکید کرد که به مبارزه ادامه می‌دهد و در پاسخ به یکی از حامیان وی که از او خواست تا انتها ادامه دهد،گفت: «قرار نیست جایی بروم، هیچ جا نخواهم رفت».

همچنین بایدن در ایمیلی که توسط کارزار انتخاباتی او ارسال شده، گفته است که تا آخر در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‌ماند.

جو بایدن هفته گذشته در مناظره با ترامپ در شبکه سی ان ان به حدی ضعیف ظاهر شد که بسیاری از دموکرات‌ها را برای جایگزینی فرد دیگری با وی متقاعد کرده است.

کارین ژان-پی‌یر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا بایدن در حال بررسی کناره‌گیری از رقابت است یا خیر، گفت: «مطمئناً خیر.»

پیش‌تر رویترز در گزارشی اعلام کرده بود که از هر سه دموکرات، یک نفر خواهان کناره‌گیری بایدن و جایگزین شدن فرد دیگری به جای او در رقابت انتخاباتی هستند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا درحالی که حجم انتقادها از عملکرد رئیس جمهوری فعلی آمریکا در مبارزات انتخاباتی بالا گرفته، گفت که جو بایدن انتفادها را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهد.

علاوه بر این، نتایج تازه ترین نظرسنجی ها نشان می‌دهد که دونالد ترامپ اکنون از جو بایدن جلوتر است و با محبوبیت 48 درصدی در مقابل مقبولیت 42 تا 43 درصدی رقیب دموکرات خود قرار دارد.

همچنین بر اساس نظرسنجی شبکه خبری سی‌بی‌اس آمریکا که پس از اولین مناظره برای انتخابات 2024 انجام شده، 72 درصد از مردم این کشور جو بایدن را دارای توانایی شناختی برای ریاست جمهوری نمی‌دانند.

گفتنی است که مناظره بعدی ریاست جمهوری آمریکا برای تاریخ 10 سپتامبر به میزبانی شبکه ای بی سی برنامه ریزی شده است.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، 5 نوامبر سال جاری (15 آبان) برگزار می شود.

ترامپ: بایدن منتقدانش را نادیده بگیرد و به رقابت ادامه دهداحتمال جایگزینی یا کناره‌گیری بایدن چقدر جدی است؟تلاش بایدن برای ماندن در رقابت‌های انتخاباتیبایدن: فقط من می‌توانم ترامپ را شکست دهم

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار