ترامپ: اوکراین منجر به جنگ جهانی سوم خواهد شد

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گفت که تحولات اوضاع پیرامون اوکراین، از جمله اظهارات کی‌یف در مورد حمله به خاک روسیه، منجر به آغاز جنگ جهانی سوم خواهد شد.

براساس گزارش آر تی، ترامپ در مصاحبه‌ای با فاکس نیوز با اشاره به اینکه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شروع به صحبت در مورد سلاح‌های هسته‌ای کرد، گفت: به جنگ جهانی سوم نزدیک می‌شویم. در حال حاضر در مورد جو بایدن، او نمی‌داند چه بگوید.

او در ادامه اعلام کرد: اما در نهایت همه این موارد منجر به جنگ جهانی سوم می‌شود. من اوضاع پیرامون اوکراین را حل خواهم کرد و این کار را به سرعت انجام خواهم داد. جنگ جهانی هرگز رخ نخواهد داد.

پیش از این آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ۳۱ مه گذشته تایید کرد که بایدن با استفاده کی‌یف از تسلیحات آمریکایی برای حملات به خاک روسیه موافق است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ۲۸ مه گفت که انتخاب اهداف و مأموریت‌های پروازی برای سیستم‌های حمله مدرن از راه دور یا خودکار، بدون مشارکت پرسنل نظامی اوکراینی انجام می‌شود و این کار توسط کسانی انجام می‌شود که این سلاح‌ها را به اوکراین می‌رسانند. رئیس جمهور روسیه در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد که کشور‌های ناتو باید  درک کنند که با چه چیزی بازی می‌کنند.

مترجم: مینا عظیمی

باشگاه خبرنگاران جوان بین‌الملل اروپا و آمریکا
اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار