ترامپ: رشد بازار سهام باعث ثروتمندترشدن افراد ثروتمند شده است

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024 آمریکا در طعنه به جو بایدن رقیب دموکرات خود اظهار کرد رشد چشمگیر بازار سهام تنها باعث ثروتمندترشدن افراد ثروتمند شده است.

 به گزارش پایگاه خبری افشاگری، دونالد ترامپ که سه سال قبل پیش بینی کرده بود اگر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شود بازار سقوط خواهد کرد اظهار کرد رشد چشمگیر و بی سابقه بازار سهام تنها باعث ثروتمندترشدن افراد ثروتمند شده است.

وی در دوران ریاست جمهوری خود طی سال های 2017 تا 2021، اغلب برای بهبود بازار سهام، اعتبار می گرفت. هفته گذشته جو بایدن او را به دلیل پیش بینی نادرست سه سال پیش درباره سقوط بازار در دوران ریاست جمهوری او، مورد تمسخر قرار داد.

براساس این گزارش ارزش سهام داوجونز هفته گذشته به رکورد بی سابقه ای رسید و از مرز 37 هزار واحد عبور کرد و رکورد قبلی خود در سال 2022 را شکست. اما ترامپ در جریان مناظره انتخاباتی در سال 2020، مدعی شد اگر بایدن در انتخابات پیروز شود، بازار سهام سقوط خواهد کرد.

ترامپ در جمع انبوهی از طرفدارانش در نوادا افزود: رشد بازار سهام تنها باعث ثروتمندتر شدن افراد پول دار و ثروتمند شده است.

وی با تغییر موضوع به سمت جهش چشمگیر قیمت ها در دوران ریاست جمهوری بایدن تصریح کرد فاجعه تورم در دوران بایدن تمام پس انداز شما را ضایع و رویاهای شما را نابود کرد. 

ترامپ تاکید کرد به رغم کاهش تورم در ماه های اخیر، افزایش دستمزدها و کاهش نرخ بیکاری، ما همچنان کشوری هستیم که اقتصادمان در حال فرورفتن در یک منجلاب است.

ترامپ در حالی این اظهارات را در نوادا مطرح می کند که رای گیری اولیه درون حزبی جمهوری خواهان در این ایالت برای معرفی نامزد انتخابات، در تاریخ 8 فوریه برگزار می شود.

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021،  نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست. ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و تاکنون در هیچ یک از این پرونده ها گناهکار شناخته نشده است.  

اگر ترامپ بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، می تواند برای هر گونه اتهام فدرال علیه خود درخواست عفو بدهد.

اما دونالد ترامپ طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند، این در حالی است که براساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی‌ها، ترامپ همچنان نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان برای انتخابات 2024 است. وی مدعی است طرح این اتهامات تنها باعث پیشتازی او در نظرسنجی‌ها شده است.    

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار