سفیر غیرمنتظره بشار اسد به مسکو /اسد: تحریم‌ها علیه سوریه غیرقانونی و غیرانسانی است

رئیس جمهوری سوریه در جریان دیدار با همتای روس خود از تحریم‌های اعمال شده آمریکا علیه دمشق به عنوان تحریم‌های غیرانسانی و غیرقانونی نام برد.

به گزارش پایگاه خبری افشاگری به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، «بشار اسد» و «ولادیمیر پوتین» روسای جمهور سوریه و روسیه در جریان سفر سرزده بشار اسد به مسکو، با یکدیگر دیدار کردند.

در جریان این دیدار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه  تحریم‌های اعمال شده علیه سوریه را غیرانسانی و غیر قانونی توصیف است.

 وی افزود: ارتش‌های سوریه و روسیه دستاوردهای ملموسی در غلبه بر تروریسم داشتند.

اسد گفت: تروریسم بین الملل مرز نمی‌شناسد و به سراسر دنیا سرایت می‌کند. اقدامات ما خواه در سوچی خواه در آستانه سهم بسزایی در عادی سازی زندگی در سوریه داشته است.

وی افزود: برخی کشورها تحریم‌هایی علیه سوریه اعمال کرده‌اند که می‌توان آنرا ضد بشری نامید. برخی کشورها تاثیر ویرانگری بر روند سیاسی داشته‌اند. از روسیه و ملت آن به خاطر کمک‌های انسانی که به سوریه داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

همچنین پوتین به اسد به خاطر نتایج خوب انتخابات ریاست جمهوری اخیر در این کشور تبریک گفته و افزود: این نتایج تاکیدی بر این است که سوری‌ها به شما با وجود همه سختی‌ها و مشکلات که طی سالیان گذشت با آن روبرو بوده‌اند، اعتماد دارند و به شما برای بازگشت به زندگی عادی اعتماد کرده‌اند.

 پوتین گفت: با تلاش‌های مشترک ما ضربه مهلکی به تروریستها وارد کردیم و ارتش سوریه بر بیش از 90 درصد از اراضی سوریه مسلط شده هر چند که کانون‌های تروریستی هنوز باقی است.

از سوی دیگر پوتین اعلام کرد که بشار اسد کارهای زیادی به منظور گفتگو با معارضان سیاسی انجام داده است.

پوتین تاکید کرد: به نظر من مشکل اصلی در حضور نیروهای خارجی متعدد در مناطق مشخصی از کشور بدون مجوز سازمان ملل و بدون اجازه شماست. این در تضاد علنی با قانون بین المللی است و مانع از به کاربستن تلاش برای وحدت سوریه و حرکت آن به سوی بازسازی می‌شود. اگر کل اراضی در اختیار دولت قانون سوریه بود این روند سریع‌تر میسر بود.

پوتین به حجم مبادلات تجاری میان روسیه و سوریه هم اشاره کرد و از افزایش آن به میزان 3.5 درصدی در نیمه اول سال جاری خبر داد و به تحویل اولین محموله‌های واکسن اسپوتنیک به سوریه هم پرداخت.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار