معاون حقوقی سپاه: آمریکا بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است

معاون حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است گفت: آمریکایی‌ها با راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی مثل داعش و سرکوب کردن خیزش‌های اسلامی خسارت زیادی به مردم منطقه زدند.

 به گزارش پایگاه خبری افشاگری، سردار سهراب‌علی شمعخانی امروز در همایش بررسی ابعاد حقوقی جنایت‌های آمریکا علیه ایران که در دانشگاه امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت:‌ خودبرتربینی و روحیه استکباری مبنای اصلی تفکر آمریکایی است و این خصلت‌ها مبنای شکل‌گیری سیاست خارجی آمریکایی‌ها است و به همین خاطر دنبال این هستند که همه منافع جهانی را مال خود کنند.

وی با بیان اینکه بر مبنای نظریه دهکده جهانی آمریکا خود را کدخدای جهان می‌داند، اضافه کرد: بر اساس این نظریه هر دولتی زور بیشتر دارد، باید ارباب بقیه کشورها باشد و بر پایه نظریات قدرت‌طلبانه اندیشمندان آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در طی 5 قرن گذشته جنایات بزرگی علیه بشریت انجام دادند و نسل‌کشی کرده و هیچ‌گاه هم عذرخوانی نکردند.

 شمعخانی تروریسم دولتی را یکی از ابزارهای مهم سلطه‌گری آمریکایی‌ها دانست و گفت: آمریکایی‌ها همواره تلاش کرده‌اند که با کودتا و ایجاد شورش‌های داخلی حکومت‌های مردمی و ضداستعمار را از بین ببرند که نمونه آن را در کشورهای مختلف خاورمیانه، اروپا و آمریکای لاتین دیدیم.

وی با اشاره به جنگ‌های نیابتی که آمریکا در خاورمیانه به راه انداخته است، ادامه داد: آمریکا با حمایت از داعش و سایر گروه‌های تکفیری موجب کشتار 370 هزار نفر از مردم کشور سوریه شد.

معاون حقوقی سپاه پاسداران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دعواهای حقوقی آمریکایی‌ها بر ضد ملت ایران گفت: آنها در دادگاه‌های فرمایشی خود آرای قضایی خنده‌داری علیه جمهوری اسلامی ایران صادر کردند و برای نمونه در یکی از این آرا کشور ما را به پرداخت 30 میلیارد دلار محکوم کردند و این آرا را دستاویزی برای مصادره اموال ملت ایران کردند.

شمعخانی افزود: این طرح دعوا در حالی است که آمریکا بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان است و با راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی مثل داعش و سرکوب کردن خیزش‌های اسلامی خسارات زیادی به مردم منطقه زده و شاهد بودیم که دست‌پروده آنها یعنی داعش 75 درصد خاک سوریه و نیمی از کشور عراق را تصرف کرد و چه کشتار وحشیانه‌ای انجام داد.

 وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که به صورت عملی برای مقابله با تروریسم داعشی‌ها وارد میدان نبرد شد و سردار دل‌ها شهید سلیمانی منطقه را از لوث وجود داعش پاک کرد. با این حال آمریکایی‌ها در اقدامی کثیف شهید سلیمانی را ترور کردند و با این حال ما را متهم به حمایت از تروریسم می‌کنند.


اگر خوشت اومد لایک کن
0
آخرین اخبار